Czechy. Znaleziono 8-latkę, która zaginęła w górach na granicy

Świat
Czechy. Znaleziono 8-latkę, która zaginęła w górach na granicy
Zdjęcie ilustracyjne/Wikimedia Commons/RomanM82, CC BY-SA 4.0
Akcja poszukiwawcza trwała od niedzielnego popołudnia

We wtorek znaleziono ośmioletnią dziewczynkę, która w niedzielę zaginęła w górach na pograniczu bawarsko-czeskim. W poszukiwaniach w okolicach czeskiej góry Cerchov uczestniczyły setki ratowników. Jest to "ogromny obszar leśny", podkreśla policja.

W nocy ekipy poszukiwawcze kontynuowały przeczesywanie terenu wokół czeskiej góry Cerchov, częściowo pieszo, z psami poszukiwawczymi, częściowo przy użyciu pojazdów terenowych. Jak poinformował we wtorek rano rzecznik policji, helikopter nie mógł wylecieć na poszukiwania z powodu złych warunków pogodowych - informuje portal BR24.

 

We wtorek w godzinach popołudniowych odnaleziono dziewczynkę. "Świetna wiadomość - mała dziewczynka została znaleziona, teraz zostanie oddana pod opiekę ratowników medycznych" - przekazała czeska policja.

 

ZOBACZ: Szwecja. Zaginęła 32-letnia Polka, mąż podejrzany o uprowadzenie

 

W poszukiwaniach dziecka brało udział ponad 800 ratowników z Czech i Niemiec. Na służbie było też ponad 40 psów tropiących. 

Stracili dzieci z oczu

Akcja poszukiwawcza trwała od niedzielnego popołudnia. 

 

ZOBACZ: Pierwszy dzień jesieni w Tatrach. Na Hali Gąsienicowej śnieg

 

Mała Julia zniknęła podczas zabawy w lesie w czasie rodzinnej wędrówki po Cerchovie. Rodzina pochodzi z Berlina. Rodzice podróżowali z trójką dzieci w wieku od sześciu do dziewięciu lat. Syn, córka i siostrzeniec pary bawili się w lesie.

 

W pewnym momencie dorośli stracili z oczu trójkę dzieci. Przestraszeni wezwali pomoc. Sześcioletni syn pary i dziewięcioletni siostrzeniec zostali znalezieni w niedzielę wieczorem. 

aml/zdr/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie