Szwecja. Zaginęła 32-letnia Polka, mąż podejrzany o uprowadzenie

Świat
Szwecja. Zaginęła 32-letnia Polka, mąż podejrzany o uprowadzenie
Facebook/Zaginieni przed laty
Zaginiona Beata R.

W szwedzkim Malmoe od piątku trwają poszukiwania zaginionej Polki Beaty R. O uprowadzenie 32-latki policja podejrzewa jej męża. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Decyzją sądu został we wtorek aresztowany.

Zaginięcie Beaty R. zgłosiła rodzina, która zaniepokoiła się jej nagłym zniknięciem. Kobieta ostatni raz widziana była w dzielnicy Malmoe Oxie w towarzystwie męża, który ją podwoził.

Wniosek o ochronę

Jak podała gazeta "Aftonbladet", para była w trakcie rozwodu, a Beata R. starała się o wyłączną opiekę nad dziećmi oraz sądowy zakaz kontaktu ze strony małżonka z powodu gróźb i przemocy, jakich miała doświadczyć. Wniosek o ochronę został jednak odrzucony.

 

 

Policja za zgodą bliskich opublikowała zdjęcie kobiety, a także zwróciła się z apelem do osób mogących widzieć srebrny samochód marki Suzuki, model Vitara z 2002 roku. Auto, jak się przypuszcza, ma związek z zaginięciem.

 

Od poniedziałku za pomocą helikopterów oraz psów tropiących przeczesywany jest teren pola golfowego w Oxie, gdzie znajdują się zbiorniki wodne. Rzecznik lokalnej policji Nils Norling zapewnił, że "zakłada się, że zaginiona osoba żyje".

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie