Olsztyn. Pięciolatka uciekła z placu zabaw i poszła do centrum handlowego

Polska
Olsztyn. Pięciolatka uciekła z placu zabaw i poszła do centrum handlowego
Pixabay/Skitterphoto
O bawiącej się w kąciku zabaw dziewczynce, nad którą nikt nie sprawuje opieki policję powiadomiła ochrona sklepu

Pięcioletnia dziewczynka uciekła z placu zabaw przed domem i poszła do pobliskiego centrum handlowego "pograć w grę". O bawiącej się samotnie dziewczynce policję zaalarmowała ochrona sklepu.

Olsztyńska policja poinformowała w piątek, że 5-letnia dziewczynka bawiła się na placu zabaw przed swoim blokiem. Jej mama w tym czasie pracowała zdalnie z domu i "zaglądała" na córkę.

 

ZOBACZ: Ukraina. Potwierdzono polio u dziecka

 

Dziewczynka bez powiadomienia mamy wyszła z placu zabaw i przeszła kilkaset metrów dalej do centrum handlowego. Jak tłumaczyła potem, zrobiła to, bo "chciała pograć w grę". - Po drodze dziecko nie mijało miejsc niebezpiecznych pod względem ruchu drogowego, nie przechodziło przez jezdnię - podał oficer prasowy olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk.

 

O bawiącej się w kąciku zabaw dziewczynce, nad którą nikt nie sprawuje opieki policję powiadomiła ochrona sklepu. - Dziewczynka była bardzo kontaktowa, powiedziała policjantom jak się nazywa i jak się nazywają jej rodzice. Dzięki tym informacjom policja bez problemu dotarła do domu, gdzie przebywała matka dziecka - podał Prokopczyk. Policjanci przywieźli dziewczynkę do domu.

 

ZOBACZ: Włocławek. Rok więzienia dla kierowcy, który śmiertelnie potrącił dziecko

 

Dokumentacja dotycząca tego zdarzenia zostanie przez policję przekazana sądowi rodzinnemu, który zbada, czy nad dzieckiem w prawidłowy sposób sprawowano opiekę, czy nie doszło do ewentualnego narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia 5-latki

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie