Lot Islandia - Gdańsk. Awantura na pokładzie samolotu. Rosjanin przypięty pasami do fotela

Polska
Lot Islandia - Gdańsk. Awantura na pokładzie samolotu. Rosjanin przypięty pasami do fotela
Zdj. ilustracyjne/Pixabay
Pokład samolotu, zdj. ilustracyjne.

Na pokładzie samolotu lecącego z Islandii do Gdańska doszło do awantury między dwoma Rosjanami. Mężczyźni byli bardzo agresywni i nie chcieli wykonywać poleceń załogi. - Jeden z nich został przypięty pasami do fotela - powiedział polsatnews.pl Andrzej Juźwiak, rzecznik Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Pasażerowie lecący w piątek z Islandii do Gdańska byli świadkami karczemnej awantury na pokładzie samolotu między dwoma Rosjanami. Mężczyźni zachowywali się wobec siebie agresywnie, a w pewnym momencie zaczęli się nawet bić. 

Przypięty do fotela 

Awanturnicy nie chcieli wykonywać poleceń obsługi samolotu. - Załoga musiała jednego z tych mężczyzn obezwładnić i przypiąć do fotela pasami - przekazał polsatnews.pl rzecznik SG. Nie jest pewne czy 40 i 35-latek wcześniej się znali. Nie wiadomo też co było przyczyną nieporozumień. 

 

Jeszcze w trakcie lotu załoga powiadomiła straż, a ta wysłała po krewkich pasażerów patrol Zespołu Interwencji Specjalnych. - Nasi funkcjonariusze przejęli tych dwóch mężczyzn, którzy w asyście, spokojnie opuścili pokład i zeszli na płytę lotniska - powiedział Andrzej Juźwiak. 

 

ZOBACZ: Marcin Przydacz: na Białorusi nadal lądują samoloty z imigrantami

 

Już poza maszyną obaj zostali ukarani mandatami za niewykonywanie poleceń pilota. - Jeden z nich był pod wpływem alkoholu, miał 1,7 promila - dodał rzecznik. Pijany 35-latek został przewieziony do Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku.

 

ap/dk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie