Rosja. Putin: histeria na rynkach z powodu przechodzenia na zieloną energię

Świat
Rosja. Putin: histeria na rynkach z powodu przechodzenia na zieloną energię
Flickr
Rosja ma wszelkie możliwości, by uniknąć "niezrównoważonych decyzji, niezrównoważonego rozwoju i rzucania się"

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył we wtorek, że na europejskich rynkach energetycznych panuje "histeria i zamieszanie" z powodu dążeń do przechodzenia na bardziej zieloną energię i niewielkich inwestycji w branże związane z wydobyciem surowców.

- Widzicie, co się dzieje w Europie, panuje tam na rynkach histeria i jakieś zamieszanie. Dlaczego? Dlatego, że nikt tego poważnie nie traktuje, ktoś spekuluje na problemach zmian klimatycznych, ktoś czegoś nie doszacuje, a ktoś zaczyna ciąć inwestycje w gałęzie wydobywcze – powiedział Putin.

 

Na posiedzeniu rządu rosyjski prezydent oświadczył, że przejście na zieloną energię powinno nastąpić w sposób płynny i jest istotne, by nie było przy tym zaniedbywane zrównoważone wydobycie ropy, gazu i węgla.

 

ZOBACZ: Rosja. Filmowcy nakręcą pierwsze sceny w przestrzeni kosmicznej

 

Wyraził przekonanie, że Rosja ma wszelkie możliwości, by uniknąć "niezrównoważonych decyzji, niezrównoważonego rozwoju i rzucania się".

 

Putin zaznaczył, że dalszy rozwój zielonej energetyki jest jednym z priorytetów dla Rosji. Ocenił, że "rosyjska struktura wytwarzania energii już zajmuje wiodące miejsce w świecie". - Odsetek energii z elektrowni atomowych, hydroelektrowni, elektrowni wiatrowych i słonecznych przekracza u nas 37 proc. – zaznaczył.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie