Szymon Hołownia: to, co robi rząd PiS, to uderzenie w białoruską opozycję

Polska
Szymon Hołownia: to, co robi rząd PiS, to uderzenie w białoruską opozycję
Polsat News
Szymon Hołownia (Polska 2050)

- To, co dzisiaj robi rząd PiS, to najlepszy prezent dla Łukaszenki. Gdyby był sklep z polskimi rządami, Łukaszenka kupiłby sobie ten obecny - powiedział Szymonem Hołownia, założyciel ruchu Polska 2050 w programie "Gość Wydarzeń". Program prowadził Bogdan Rymanowski.

Szymon Hołownia wypowiedział się w programie "Gość Wydarzeń" na temat migrantów na granicy i dzieci z Michałowa. Bogdan Rymanowski zapytał go, czy powinniśmy przepuszczać migrantów, którzy chcą dotrzeć do Niemiec. - Oczywiście, że nie. My nie mówimy dzisiaj o tym, czy Polska powinna przyjąć i udzielić ochrony międzynarodowej tysiącom, czy milionom osób. Rozmowa jest o tym, że ci, co są na tej granicy i chcą złożyć wniosek o azyl, powinni móc ten wniosek złożyć, my powinniśmy następnie rozpatrzyć go.

 

ZOBACZ: Dzieci przy granicy. Szymon Hołownia: to możliwe, by Polska była bezpieczna i ich nie torturowała

 

Dodał, że "tu chodzi oto, aby ci, co znajdują się teraz w lasach i na bagnach, mogli czekać na decyzję administracyjną w suchym i ciepłym pomieszczeniu. Dziecko żeby dostało przytulankę, ktoś mu włączył bajkę po tym co przeszło". - To są normalne ludzkie rzeczy i polskie prawo, które powinno być stosowane - dodał.

"Najlepszy prezent dla Łukaszenki"

Bogdan Rymanowski zapytał lidera ruchu Polska 2050 o to, jak na takie zachowanie mógłby zareagować Łukaszenka. - To co robi rząd PiS, to najlepszy prezent, jaki mógłby sobie wymarzyć Łukaszenka - odpowiedział. Dodał, że "jeżeli byłby sklep z polskimi rządami, to Łukaszenka kupiłby sobie właśnie taki".

 

ZOBACZ: Sondaż CBOS: Duda, Hołownia, Morawiecki liderami rankingu zaufania

 

Na zarzuty rządu, że "opozycja gra z Łukaszenką w jednym spektaklu", uznał, że "to są oczywiście brednie". - Łukaszenka dostaje od polskich władz obrazki. On przywozi czerwony krzyż i UNHCR i pokazuje ludzi, którzy ich zdaniem stoją po polskiej stronie bez wody - dodał.


- To jest uderzenie w białoruską opozycję - powiedział Hołownia. Dodał, że dziś Łukaszenka pokazuje jej w telewizji telewizji sceny z granicy i mówi "to jest ta Europa której chcecie?" - stwierdził.

 

WIDEO: Szymon Hołownia w programie "Gość Wydarzeń"

 

 

Hołownia zapytany, czy myśli, że białoruskie społeczeństwo dotknięte represjami wierzy w propagandę w telewizji, odpowiedział, że "walczy o to, żeby utrwalić swój betonowy elektorat, który pomoże mu robić to, co robi" - stwierdził. - Dzisiaj powinniśmy wykupywać reklamy w Al-Dżazirze pokazujące, by imigranci wiedzieli o kryzysie - dodał. 

 

Ciąg dalszy programu można znaleźć na Interii.

 

Wszystkie wydania programu "Gość Wydarzeń" dostępne są tutaj.

aml/pdb/Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie