Szymon Hołownia: mam wrażenie, że efekt Donalda Tuska się wyczerpał

Polska
Szymon Hołownia: mam wrażenie, że efekt Donalda Tuska się wyczerpał
Polsat News
Szymon Hołownia w Polsat News

- Mam wrażenie, że efekt Donalda Tuska się wyczerpał - stwierdził w programie "Gość Wydarzeń" Szymon Hołownia. Lider ruchu Polska 2050 zaznaczył, że "oczywiście Platforma została uratowana".

Po powrocie Donalda Tuska na polską scenę polityczną ruch Szymona Hołowni odnotował spadek poparcia o 14 punktów procentowych. 

 

ZOBACZ: Szymon Hołownia: to, co robi rząd PiS, to uderzenie w białoruską opozycję

 

Lider ruchu Polska 2050 zapytany, jak ocenia efekt Donalda Tuska, uznał, że "efekt Tuska się wyczerpał". Według niego, "nie ma tego, co mieliśmy pół roku wcześniej, czyli nadziei, która w ludziach była, że może uda się odsunąć PiS od władzy". - Platforma oczywiście została uratowana - zaznaczył. 

"Jesteśmy w bardzo dobrej pozycji"

Szymon Hołownia uznał, że Polska 2050 "dzisiaj jest paradoksalnie w bardzo dobrej pozycji". - Zostaliśmy z tymi ludźmi, którzy naprawdę są z nami, a ci, którzy mieli odejść, już odeszli - dodał.

 

WIDEO: Szymon Hołownia w programie "Gość Wydarzeń"

 

 

Szymon Hołownia stwierdził, ze teraz będzie "walczyć o innych", o tych, którzy są jeszcze nieprzekonani. Hołownia dopytywany, czy jest możliwe, aby w najbliższych wyborach Szymon Hołownia poszedł w bloku razem z Donaldem Tuskiem, odpowiedział, że " ten scenariusz nie wydaje mi się dzisiaj prawdopodobny". - Zbyt mocno jestem przywiązany do autonomii ruchu, zielonej demokracji, naszych pomysłów i sposobu działania, żeby dać się wchłonąć w projekt, który mógłby okazać się ryzykowny - dodał.

 

Ciąg dalszy programu można znaleźć na Interii.


Lider ruchu Polska 2050 zapytany, czy w takim razie pójdzie z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem z PSL, stwierdził, że "nie planujemy takich ruchów w tej chwili". - Musimy zbudować własny przekaz, a później będziemy się zastanawiać nad tym" - dodał. Hołownia na koniec stwierdził, że "Zieloni z PSL to inny odcień zieleni, ale zobaczymy. Nigdy się nie mówi nigdy w polityce".

aml/pdb / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie