Holandia. Hazard w internecie legalny, ale niedostępny z powodu awarii sytemu

Świat
Holandia. Hazard w internecie legalny, ale niedostępny z powodu awarii sytemu
Pixabay/Free-Photos
Hazard. Zdjęcie ilustracyjne

Od piątku internetowy hazard stał się legalny w Niderlandach. Amatorzy pokera, ruletki czy zakładów sportowych muszą jednak uzbroić się w cierpliwość, bo awaria centralnego systemu rejestracji uniemożliwia uruchomienie serwisów z grami.

Do piątku wszelkie gry online, takie jak ruletka, bingo czy blackjack były oficjalnie zakazane w Holandii. Z badań wynika, że 60 procent graczy nie miało zresztą pojęcia, że hazard online był zabroniony w Niderlandach.

 

ZOBACZ: Tusk nazwał Wójcika "hazardzistą". To reakcja na słowa ministra z "Gościa Wydarzeń"

 

Rynek gier jest jednak niezwykle lukratywny. Holendrzy wydają rocznie pół miliarda euro na ten cel. Ostatecznie rząd zdecydował się zalegalizować internetowy hazard i ogłosił listę licencjonowanych firm. Mogły one od piątku rozpocząć swoją działalność.

 

Ze względu na awarię systemu komputerowego łączącego serwer urzędu ds. gier z serwerami dziesięciu firm, które otrzymały licencję, nie jest to jednak jeszcze możliwe.

 

ZOBACZ: Nielegalny hazard. Zatrzymano 19 osób, zabezpieczono 70 automatów do gier i gotówkę

 

Holland Casino poinformowało w specjalnym komunikacie, że ze względu na "problemy techniczne" jest zmuszone opóźnić udostępnienie swoich gier hazardowych online.

 

Urząd ds. gier szacuje, że około 1,5 miliona mieszkańców Niderlandów uprawia hazard w sieci.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie