Tusk nazwał Wójcika "hazardzistą". To reakcja na słowa ministra z "Gościa Wydarzeń"

Polska
Tusk nazwał Wójcika "hazardzistą". To reakcja na słowa ministra z "Gościa Wydarzeń"
Zdj. archiwalne, fot. Polsat News
Donald Tusk odpowiedział Michałowi Wójcikowi ws. zwolnienia z aresztu Sławomira Nowaka

"Pisowski minister Wójcik twierdzi, że trzy lata w areszcie bez wyroku sądowego to coś normalnego. Hazardzista" - napisał na Twitterze były premier Donald Tusk. Skomentował w ten sposób słowa Michała Wójcika, które padły we wtorkowym "Gościu Wydarzeń". Minister odniósł się wtedy do wyjścia z aresztu Sławomira Nowaka; spędził w nim dziewięć miesięcy.

We wtorkowym "Gościu Wydarzeń" Michał Wójcik, wiceprezes Solidarnej Polski oraz minister w kancelarii premiera komentował decyzję warszawskiego sądu ws. Sławomira Nowaka, byłego szefa resortu transportu w rządzie PO-PSL.

 

Nie przedłużono mu tymczasowego aresztu, w którym przebywał od lipca zeszłego roku. Nowak podejrzany jest o popełnienie kilkunastu czynów korupcyjnych, w tym przyjmowanie łapówek za przyznawanie kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie (był tam szefem Państwowej Agencji Drogowej), a także o pranie pieniędzy.

"W podobnych sprawach podejrzani przebywają w aresztach 2-3 lata"

 

Wójcik przypomniał, że "pojawiają się głosy obwiniające prokuraturę o to, że sąd wypuścił Nowaka z aresztu".

 

- Tej osobie postawiono zarzuty popełnienia 17 przestępstw, jest 100 tomów akt, przesłuchano prawie 80 świadków, jest też wiele nowych wątków śledztwa - wyliczał.

 

ZOBACZ: Sprawa Sławomira Nowaka. Ziobro mówi o ujawnieniu materiału dowodowego

 

Jak dodał minister w KPRM, "w wielu podobnych sprawach podejrzani przebywają w aresztach przez dwa-trzy lata".

 

- Sprawę Sławomira Nowaka wyjaśnimy do końca. Kto podważa pozycję ministra Ziobry, szkodzi Polsce w tej sprawie. Nie damy absolutnie mówić nic złego przeciwko prokuraturze - zapewnił Michał Wójcik.

 

Tusk o Wójciku: hazardzista

 

Wypowiedź polityka Solidarnej Polski skomentował dzień później Donald Tusk. Nowak w latach 2007-2009 był szefem jego gabinetu politycznego, a od 2011 przez następne dwa lata szefował resortem w jego rządzie.

 

"Pisowski minister Wójcik twierdzi, że trzy lata w areszcie bez wyroku sądowego to coś normalnego. Hazardzista" - napisał Tusk na Twitterze.

 

 

Na jego tweeta odpowiedział m.in. adwokat Roman Giertych. "A może po prostu ochotnik?" - dodał, najpewniej mając na myśli Michała Wójcika.

 

 

wka/zdr/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie