Podlaskie: Gruzin przewoził nielegalnych imigrantów. Potrącił policjanta, padły strzały

Polska
Podlaskie: Gruzin przewoził nielegalnych imigrantów. Potrącił policjanta, padły strzały
Podlaska Policja
Mężczyzna potrącił policjanta

Do szpitala trafił policjant, który został potrącony przez kierującego busem Gruzina przewożącego nielegalnych imigrantów - poinformował w czwartek rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. Dodał, że kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, policja musiała użyć broni.

Do zdarzenia doszło w czwartek rano w miejscowości Wojnachy niedaleko Sokółki (Podlaskie) - podał Krupa.

 

Potrącił policjanta

 

Patrol ruchu drogowego chciał zatrzymać do kontroli przejeżdżającego busa. - Kierowca początkowo zatrzymywał się, ale ostatecznie, kiedy policjant kazał mu wyłączyć silnik, to ruszył, potrącając policjanta, wtedy policjant oddał strzały, kierowca zatrzymał się - mówił Krupa.

 

ZOBACZ: Artur Dziambor: szczucie psem, czy strzelanie pod nogi migrantom, tak to musi wyglądać

 

Busem kierował 42-letni Gruzin - podał rzecznik. - Obywatel Gruzji był bardzo agresywny w stosunku do policjantów, ostatecznie policjanci, zatrzymując tego mężczyznę, użyli tasera w stosunku do niego - powiedział Krupa.

 

14 nielegalnych migrantów

 

Poinformował, że w busie znajdowało się "14 osób nielegalnie przebywających na terenie naszego kraju". - Nikomu z pasażerów pojazdu nic się nie stało - dodał. Zostali przekazani Straży Granicznej.

 

Jak poinformowała rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku mjr Katarzyna Zdanowicz, na razie "w dyspozycji" Straży Granicznej jest 13 osób z busa, poza kierowcą; osoby te mają być na terenie placówki SG. Dodała, że migranci to: 11 obywateli Iraku i 2 obywateli Turcji.

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie