Podczas ucieczki potrącił policjanta. Zarzuty i areszt dla 41-latka

Polska
Podczas ucieczki potrącił policjanta. Zarzuty i areszt dla 41-latka
Polsat News
Interweniujący policjant ze złamaną ręką trafił do szpitala, a zatrzymany mężczyzna do policyjnego aresztu.

Zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza policji i spowodowania u niego obrażeń ciała usłyszał 41-letni mężczyzna zatrzymany przez świętokrzyskich mundurowych. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 16 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 14 kwietnia na kieleckim Białogonie. Jak poinformował we wtorek Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach mężczyzna chciał uciec autem z miejsca interwencji.

 

Przygniótł funkcjonariusza do ogrodzenia

 

Policjanci zablokowali mu drogę ucieczki, a następnie jeden z nich otworzył drzwi i polecił mu wysiąść z samochodu. Wówczas 41-latek gwałtownie ruszył autem, przygniótł policjanta do pobliskiego ogrodzenie i ciągnął go przy pojeździe. Następnie porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo.

 

ZOBACZ: 71-latek nie zatrzymał się do kontroli. Podczas ucieczki potrącił policjanta

 

- Drogę zablokowali mu kolejni funkcjonariusze, którzy go zatrzymali – przekazał Prokopowicz.

 

Policjant trafił do szpitala

 

Interweniujący policjant ze złamaną ręką trafił do szpitala, a zatrzymany mężczyzna do policyjnego aresztu. 41-latek był trzeźwy, jednak funkcjonariusze znaleźli przy nim amfetaminę. Pobrano od niego krew do dalszych badań na zawartość narkotyków.

 

- Prokurator przedstawił Norbertowi Sz. dwa zarzuty - czynnej napaści na funkcjonariusza policji i spowodowania u niego obrażeń ciała do tego w warunkach recydywy oraz drugi - dotyczący posiadania narkotyków – dodał Prokopowicz.

 

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Odmówił składania wyjaśnień. Norbertowi Sz. grozi kara łączna do 18 lat pozbawienia wolności. 

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie