Łódzkie. Groźny wypadek z udziałem komendanta policji. Apel o oddawanie krwi

Polska
Łódzkie. Groźny wypadek z udziałem komendanta policji. Apel o oddawanie krwi
KPP w Pajęcznie/Łódzka policja

We wtorek na drodze między Pajęcznem a Makowiskami (woj. łódzkie) doszło do groźnego wypadku. Uczestniczył w nim nadkom. Robert Baryła, komendant powiatowy policji w Radomsku. Jego stan jest ciężki. Policja zaapelowała w czwartek oddawanie krwi.

Do zdarzenia doszło we wtorek o godzinie 13:45. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący bmw 35-latek z Pajęczna nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Jego samochód uderzył w jadącego w tym samym kierunku nissana.

 

ZOBACZ: Małopolska. Potrącił policjantów swoim bmw, uderzył w znak. Uciekał przed kontrolą

 

Kierowca nissana, komendant policji w Radomsku nadkom. Robert Baryła, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w drzewo. Mężczyzna doznał ciężkich obrażeń i został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Cytowana przez "Dziennik Zachodni" rzeczniczka prasowa KPP w Radomsku nadkom. Aneta Wlazłowska poinformowała, że jego stan jest ciężki, ale stabilny.

 

Jedno z aut biorące udział w wypadkuKPP w Pajęcznie
Jedno z aut biorące udział w wypadku

 

W wypadku ucierpiała też 21-letnia pasażerka bmw.

 

KPP Pajęczno

Policja prosi o oddawanie krwi

 

W czwartek łódzka policja zaapelowała na Twitterze o pilne oddawanie krwi dla przebywającego w szpitalu policjanta.

 

"Nadkom. Robert Baryła Komendant Powiatowy Policji w Radomsku został ciężko ranny w wypadku samochodowym. Jest hospitalizowany w Łodzi w Szpitalu im.Kopernika. Pilnie potrzebna jest krew. Z góry dziękujemy za wsparcie zbiórki" - napisano w poście.

 

 

Nadkom. Robert Baryła w policji pracuje od 27 lat. Komendantem powiatowym w Radomsku został 1 marca tego roku. Wcześniej pełnił funkcję pierwszego zastępcy komendanta w radomszczańskiej komendzie.

an/ml/polsatnews.pl/Dziennik Łódzki
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie