Małopolska. Potrącił policjantów swoim bmw, uderzył w znak. Uciekał przed kontrolą

Polska
Małopolska. Potrącił policjantów swoim bmw, uderzył w znak. Uciekał przed kontrolą
Małopolska policja
Kierowca nie chciał się zatrzymać do kontroli. Potrącił policjantów, uderzył w znak.

Dwaj policjanci doznali urazów, gdy pijany kierowca, nie chcąc poddać się kontroli drogowej, wjechał w funkcjonariuszy swoim bmw. Mundurowi podjęli pościg za uciekającym samochodem i dogonili go w Oświęcimiu (woj. małopolskie). Gdy auto wypadło z drogi i uderzyło w znak drogowy, 43-latek został zatrzymany. Grozi mu 5 lat więzienia.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Oświęcimiu próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę bmw na trasie do Kęt. Około godziny 22:30 w Grojcu na ulicy Beskidzkiej mundurowi zauważyli auto, które nie trzymało się prostego toru jazdy.

Przejechał po nodze funkcjonariusza

Policjanci dali sygnały do zatrzymania, ale kierowca przyspieszył. Podjął próbę ominięcia funkcjonariuszy, podczas której jednego potrącił zderzakiem i najechał mu na stopę, a drugiego uderzył lusterkiem bocznym. Auto odjechało w kierunku Oświęcimia.

 

Mimo doznanych urazów policjanci podjęli pościg za sprawcą. Zawiadomili także o zdarzeniu dyżurnego oficera.

 

ZOBACZ: Lubelskie. Potrącił policjanta, odpowie za usiłowanie zabójstwa. Był pod wpływem dopalaczy

 

Po kilku minutach pościgu na ulicy Ceglanej w Oświęcimiu bmw wypadło z jezdni i uderzyło w znak drogowy.

 

Wtedy policjanci podbiegli do pojazdu i zatrzymali jego kierowcę. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Oświęcimia. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie policji.

Poszkodowani policjanci w szpitalu

W związku z doznanymi stłuczeniami funkcjonariusze zostali przyjęci na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdzie udzielono im pomocy lekarskiej. 

 

43-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie w poniedziałek usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, jazdy w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

 

ZOBACZ: Gąsiory. Rozpędzony bus potrącił policjanta. Padły strzały, auto dachowało

 

Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policji, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczenia kraju.

 

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, za naruszenie nietykalności policjanta - do 3 lat więzienia, a za niezatrzymanie się do kontroli drogowej - kara pozbawienia wolności do 5 lat.

hlk/pdb/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie