USA. YouTube zapowiedział blokadę materiałów antyszczepionkowych. Usunięto kilka kont

Świat
USA. YouTube zapowiedział blokadę materiałów antyszczepionkowych. Usunięto kilka kont
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/USA-Reiseblogger
Z serwisu YouTube zniknęły kanały antyszczepionkowych działaczy

YouTube poinformował, że podjął decyzję o blokowaniu materiałów, które zawierają nieprawdziwe informacje na temat szczepionek. Z serwisu zniknęły również konta przedstawicieli ruchu antyszczepionkowego.

YouTube już wcześniej wprowadził zasady zakazujące publikacji filmów zawierających fałszywe informacje na temat szczepionek przeciw Covid-19, teraz rozszerzył je także na inne preparaty.

 

Serwis należący do giganta technologicznego Alphabet Inc. zapowiedział zablokowanie materiałów, w których padają stwierdzenia, że szczepionki są niebezpieczne, powodują długotrwałe problemy zdrowotne lub nie są skuteczne, a także takich, w których pojawiają się błędne informacje na temat substancji zawartych w preparatach.

Zniknęło kilka kanałów

"Washington Post" podał w środę, że serwis usunął także kilka kanałów prowadzonych przez znanych działaczy ruchu antyszczepionkowego, m.in. Roberta F. Kennedy'ego Jr. i Josepha Mercolę.

 

ZOBACZ: Węgry: więzienie dla antyszczepionkowego farmaceuty

 

Reuters zauważa, że YouTube i inni giganci technologiczni, tacy jak Facebook i Twitter, byli krytykowani za to, że nie robią wystarczająco dużo, by powstrzymać rozpowszechnianie w swoich serwisach fałszywych informacji na temat zdrowia.

 

We wtorek niemieckojęzyczne kanały rosyjskiego nadawcy RT zostały usunięte z YouTube, ponieważ - jak poinformowała firma - naruszyły politykę dotyczącą dezinformacji na temat Covid-19. Rosja w środę nazwała ten ruch "bezprecedensową agresją informacyjną" i zagroziła zablokowaniem YouTube.

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie