Sondaż. Wybory do Sejmu: PiS z poparciem 35 proc., KO - 22 proc. Traci Polska 2050, PSL bez mandatów

Polska
Sondaż. Wybory do Sejmu: PiS z poparciem 35 proc., KO - 22 proc. Traci Polska 2050, PSL bez mandatów
PAP/Mateusz Marek

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 35,2 proc. głosów, z kolei Koalicja Obywatelska uzyskałaby poparcie 22,4 proc. - wynika z sondażu przeprowadzonego przez firmę Research Partner na panelu Ariadna. Polska 2050 uplasowała się na trzecim miejscu z poparciem 11,1 proc. ankietowanych. W Sejmie mandaty zdobyłaby jeszcze Konfederacja i Lewica.

Firma Research Partner przeprowadziła w dniach 24-27 września 2021 roku kolejną falę badania preferencji politycznych Polaków za pomocą panelu Ariadna. W ogólnopolskiej próbie wzięło udział 1036 pełnoletnich mieszkańców Polski.

Liderem Zjednoczona Prawica

Z przeprowadzonych badań wynika, że gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę 3 października, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 35,2 proc. respondentów. Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 22,4 proc. badanych. Maleją notowania ugrupowania Polska 2050, które poparłoby dziś 11,1 proc. ankietowanych.

 

Wyniku sondażu badania preferencji wyborczych Polaków
Research Partner
Wyniku sondażu badania preferencji wyborczych Polaków

 

Mandaty w parlamencie zdobyłyby jeszcze Konfederacja, na którą swój głos oddałoby 8,6 proc. Polaków oraz Lewica, ciesząca się poparciem 7,4 proc. respondentów.

Pozostałe partie poza parlamentem

Pod progiem wyborczym znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 2 proc. głosów, Kukiz'15 z poparciem 1,1 proc. respondentów, a także Porozumienie Jarosława Gowina, które uzyskało 0,7 proc. wskazań badanych.

 

Prawie 11 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos.

 

Szacowana frekwencja wyborcza wynosiłaby 61 proc.

kmd / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie