Sondaż: spadek notowań Donalda Tuska. Rośnie zaufanie do prezydenta i premiera

Polska
Sondaż: spadek notowań Donalda Tuska. Rośnie zaufanie do prezydenta i premiera
PAP/Wojciech Olkuśnik
Donald Tusk

Spadek zaufania zanotował lider PO Donald Tusk w najnowszym sondażu IBRiS. Swoje notowania poprawili prezydent i premier.

"Swoje notowania poprawiają prezydent i premier. Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki mają w tym miesiącu jeden z najlepszych bilansów zaufania" - zauważył Onet.

 

Zaufanie do Andrzeja Dudy we wrześniu wyraziło 44,4 proc., brak zaufania 44,7 proc. respondentów; Mateuszowi Morawieckiemu ufa 42,5 proc, nie ufa 45,6 proc. pytanych. Donald Tusk uzyskał 30,5 proc. wskazań pozytywnych i 54,9 proc. negatywnych.

 

ZOBACZ: Włodzimierz Czarzasty o propozycji Donalda Tuska: nie daje się małpie brzytwy

 

"Donald Tusk po powrocie do krajowej polityki zyskał zaufanie Polaków, ale w najnowszym badaniu IBRiS dla Onetu zalicza już spadek notowań" - podsumował portal. "Największe tąpnięcie dotyczy marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, co prawdopodobnie ma związek z jego słowami o służbie zdrowia wypowiedzianymi na Campusie Polska Przyszłości" - zauważył Onet.

 

Dystans do Donalda Tuska skrócił Jarosław Kaczyński, który w tym miesiącu zdobył zaufanie u 28,3 proc, nieufność wobec prezesa PiS zadeklarowało 57,7 proc,. badanych.

 

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych 17-18 września na próbie 1,1 tys. osób metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI)

prz / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie