Minister obrony talibów do żołnierzy: nigdy więcej selfie

Świat
Minister obrony talibów do żołnierzy: nigdy więcej selfie
AP
Przywódcy talibów ostrzegali młodszych żołnierzy piechoty przed zbytnią zabawą i niszczeniem reputacji grupy

Talibowie ostrzegli żołnierzy, aby nie robili sobie selfie, w szczególności, kiedy są z przywódcami ruchu. Według nich, może to zagrozić bezpieczeństwu, ponieważ dzielą się swoją lokalizacją z innymi. Minister obrony Mawlawi Mohammad Yaqoob wezwał ich także, do przestrzegania kodeksu grupy, bo tym samym "niszczą status talibów".

Przywódcy talibów na początku tygodnia ostrzegali młodszych żołnierzy piechoty przed zbytnią zabawą i niszczeniem reputacji grupy między innymi poprzez robieniu selfie.

 

ZOBACZ: Afganistan. W prowincji Helmand talibowie zakazują przycinania i golenia brody

 

Minister obrony przywództwa talibów, Mawlawi Mohammad Yaqoob, wezwał żołnierzy w związku z przekraczaniem kodeksu grupy, w tym zbyt szybką jazdą i nieprzestrzeganiem zasad ubioru, na przykład poprzez noszenie wysokich butów sportowych.

"Niszczą status talibów"

W swoim przemówieniu, które zamieściło "The Wall Street Journal", Yaqoob powiedział członkom talibów, aby "trzymali się przydzielonych zadań", ponieważ w przeciwnym razie "zniszczą status talibów, który został stworzony krwią męczenników".

 

 

Ostrzeżono także żołnierzy pieszych, aby nie robili tylu selfie, zwłaszcza gdy są z przywódcami ruchu, ponieważ mogliby zagrozić bezpieczeństwu tych osób, dzieląc się swoją lokalizacją.

 

ZOBACZ: Afganistan. Na rowerze wodnym z wyrzutnią rakiet. Talibowie odwiedzili park narodowy

 

W ciągu ostatnich kilku tygodni media obiegły zdjęcia i filmy talibów, którzy bawili się na wesołych miasteczkach, bawili się ze zwierzętami w zoo w Kabulu i jeździli na łabędzich łodziach po jeziorze.

aml/zdr/polsatnews.pl/english.alaraby.co.uk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie