Otwock. Areszt dla kobiety, która zabiła psa i znęcała się nad swoją matką

Polska
Otwock. Areszt dla kobiety, która zabiła psa i znęcała się nad swoją matką
Pixabay/LUM3N
Zdjęcie ilustracyjne

Sąd Rejonowy w Otwocku przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt dla 41-latki, która ze szczególnym okrucieństwem zabiła psa swojej matki, okradła ją, a także znęcała się nad kobietą.

Zastępca rzecznika Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, prok. Remigiusz Krynke, przekazał, że do zdarzenia doszło 18 września w Józefowie koło Otwocka. Kobieta miała m.in. brutalnie pobić i dusić psa swojej matki. 41-letnia Małgorzata K. została zatrzymana 21 września. Kobieta mieszkała z rodzicami od niedawna, wcześniej przebywała za granicą.

Działała w sposób drastyczny

- Kobiecie został przedstawiony zarzut zabicia ze szczególnym okrucieństwem psa rasy szpic miniaturowy, należącego do matki podejrzanej. Małgorzata K. działała w sposób drastyczny. Ponadto prokurator przedstawił podejrzanej trzy inne zarzuty dotyczące znęcania się nad swoją matką, kradzieży z włamaniem samochodu do niej należącego oraz kradzieży innych przedmiotów na szkodę rodziców podejrzanej - podał prok. Krynke. Małgorzata K. ukradła m.in. kosiarkę i elektronarzędzia.

 

Kobieta nie przyznała się do zarzucanych jej czynów i - jak przekazał prok. Krynke - złożyła wyjaśnienia sprzeczne z zebranymi w sprawie dowodami. Na skutek złożonego przez Prokuratora Rejonowego w Otwocku wniosku, otwocki sąd rejonowy zastosował wobec Małgorzaty K. areszt tymczasowy. Za przestępstwa, których popełnienie zarzuca jej prokuratura, 41-latce grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

an / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie