Wywiad Andrzej Duda dla Fox News: opowiadam się za ochroną życia

Świat
Wywiad Andrzej Duda dla Fox News: opowiadam się za ochroną życia
PAP/Grzegorz Jakubowski/KPRP
- Zawsze byłem na temat moich poglądów szczery - powiedział Duda.

Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu dla telewizji Fox News podczas pobytu na 76. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W rozmowie z dziennikarzem Tuckerem Carlsonem przyznał, że nie wstydzi się swoich poglądów, które są "raczej konserwatywne". - Jestem praktykującym chrześcijaninem, modlę się, nie wstydzę się tego w żaden sposób, a rodzina jest dla mnie bezcenna - powiedział.

- Zawsze byłem na temat moich poglądów szczery. Jestem praktykującym chrześcijaninem, modlę się, nie wstydzę się tego w żaden sposób, a rodzina jest dla mnie bezcenna. Wspieram rodziny, mam poglądy pro-life i opowiadam się za obroną życia - mówił prezydent.

 

Duda odniósł się również do sytuacji ekonomicznej w Polsce. Jak stwierdził program 500+ jest "rewolucyjny", a Polskie rodziny nigdy przedtem nie otrzymały od państwa takiego wsparcia.  - Rodziny te często znajdowały się w trudnej sytuacji, zwłaszcza te wielodzietne - dodał. Przyznał również, że program 500+ był jedną z jego obietnic wyborczych w trakcie kampanii w 2015 roku. 

 

ZOBACZ: Sondaż CBOS: Duda, Hołownia, Morawiecki liderami rankingu zaufania

Prezydent skomentował oskarżenia dotyczące nieprzestrzegania w Polsce praworządności. Stwierdził, że gdyby ktokolwiek ograniczał w kraju wolność, to nie doszłoby m.in do wolnych wyborów, w których został wybrany na swój urząd. 

 

Więcej szczegółów przeczytasz >>TUTAJ<<

dsk/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie