Milejczyce. Szukali seniorki dwa dni. Leżała na drodze w lesie

Polska
Szukali seniorki dwa dni. Leżała na drodze w lesie
Galeria zdjęć (9)
Policjanci odnaleźli poszukiwaną w lesie trzy kilometry od jej domu.

Dwie noce spędziła w lesie 86-letnia kobieta, która zaginęła w gminie Milejczyce niedaleko Siemiatycz na Podlasiu. Gdy odnaleźli ją policjanci na quadach, seniorka leżała nieruchomo na leśnej drodze. Wymagała natychmiastowej pomocy. Funkcjonariusze na rękach zanieśli seniorkę do terenowego radiowozu i dowieźli do wezwanej na miejsce karetki. "W porę trafiła pod opiekę lekarzy" - podała policja.

W środę po południu kobietę widział jako ostatni jej sąsiad. Kiedy jednak mężczyzna nie zastał sąsiadki w domu, następnego dnia rano, zaniepokoił się i zawiadomił jej bliskich. Rodzina seniorki zaczęła szukać kobiety, która mieszka samotnie, na własną rękę.

 

ZOBACZ: Holandia. Rozpoznał siostrę na zdjęciu na stronie policji. Zaginęła 27 lat temu

 

W czwartek po południu bliscy zaginionej zgłosili się na policję, prosząc o pomoc. W poszukiwania zostali włączeni wszyscy dostępni policjanci z Komendy Powiatowej w Siemiatyczach (woj. podlaskie) , w tym ci, którzy mieli dzień wolny. Do pomocy zaangażowano także strażaków. Kilkudziesięciu ludzi przeczesywało las rozciągający się w pobliżu domu zaginionej. Dzielnicowi na quadach patrolowali zaś trudno dostępny obszar za przebiegającymi w okolicy torami kolejowymi.

Znaleźli ją policjanci na quadach

Leżącą w trudno dostępnym terenie 86-latkę odnaleźli funkcjonariusze w piątek w południe. 

 

"Kobieta była zziębnięta, a kontakt z nią był utrudniony" - podał sierż. szt. Kamil Jaroć, oficer prasowy komendy w Siemiatyczach.

 

ZOBACZ: Starosta płocki Mariusz Bieniek nie żyje. Odnaleziono jego ciało

 

Na zdjęciach opublikowanych przez policję w Siemiatyczach widać seniorkę leżącą na środku leśnej drogi. Policjanci przykryli kobietę, która znajdowała się 3 kilometry od domu, kurtkami służbowymi. Udzielili jej pomocy przedmedycznej, a następnie na rękach zanieśli do terenowego radiowozu, który dojechał na miejsce. Samochodem przewieziono 86-latkę do drogi asfaltowej, gdzie czekali ratownicy medyczni z karetki.

 

"86-latka w porę trafiła pod opiekę lekarzy" - podała Komenda Powiatowa Policji w Siemiatyczach.

hlk/ml/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie