Jacek Jaśkowiak zmierzył się z Tadeuszem Michalikiem. Opublikował zdjęcia

Polska
Jacek Jaśkowiak zmierzył się z Tadeuszem Michalikiem. Opublikował zdjęcia
Facebook/Jacek Jaśkowiak
Jacek Jaśkowiak pokazał zdjęcia z treningu z medalistą olimpijskim

"Ze zdjęć to może nie wynika, ale na treningu z Tadeuszem Michalikiem to głównie ja latałem po macie" - napisał na Facebooku prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i pokazał zdjęcia ze sparingu z brązowym medalistą olimpijskim z Tokio.

Jacek Jaśkowiak od dzieciństwa uprawiał różne sporty, m.in. wioślarstwo w KW 04 Poznań, judo, boks i biegi długodystansowe. Jak można przeczytać na stronie urzędu miasta Jaśkowiak przebiegł ponad 50 maratonów na nartach biegowych. 

 

"Zapasy to świetna dyscyplina, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Różnorodny, ogólnorozwojwy trening pozwala zbudować siłę, zwinność i wytrzymałość. Uczy rywalizacji i przyjmowania porażek" - napisał na Facebooku Jaśkowiak, publikując zdjęcia z treningu z Tadeuszem Michalikiem, brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Walki Jaśkowiaka

Jak dodał, "zachęcam do uprawiania zapasów, tym bardziej, że mamy w Poznaniu klub KS Sobieski Poznań  - z doskonałym zapleczem, kadrą trenerską i dużymi sukcesami".

 

W czerwcu 2020 r. Jaśkowiak odbył pokazową walkę z Arturem Szpilką, bokserem występującym w kategorii junior ciężkiej.

 

ZOBACZ: Szpilka powalił na ziemię prezydenta miasta. "Dla mnie to lekcja pokory" [WIDEO]

 

Podczas IO w Tokio Tadeusz Michalik zdobył brązowy medal w kat. 97 kg w zapasach w stylu klasycznym. W ostatniej walce Polak pokonał Węgra Alexa Georgo Szoke 10:0. Był to czwarty medal reprezentantów Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

prz/zdr / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie