Szpilka powalił na ziemię prezydenta miasta. "Dla mnie to lekcja pokory" [WIDEO]

Polska
Szpilka powalił na ziemię prezydenta miasta. "Dla mnie to lekcja pokory" [WIDEO]
Facebook/PrezydentJaskowiak
Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak w pokazowej walce z bokserem Arturem Szpilką.

- Przy wymianie lewy sierpowy na lewy sierpowy poleciałem na deski, ale udało mi się wstać - przyznał w mediach społecznościowych Jacek Jaśkowiak. Prezydent Poznania odbył pokazową walkę z Arturem Szpilką, bokserem występującym w kategorii junior ciężkiej.

Jaśkowiak podziękował Szpilce za świetny trening, który miał miejsce w jednym z poznańskich ośrodków sportowych. Do pokazowej walki doszło podczas spotkania z młodzieżą, która po okresie zamknięcia wraca do regularnych zajęć.

 

ZOBACZ: Legendarny bokser złożył propozycję rodzinie George'a Floyda

 

"Tacy goście nieczęsto pojawiają się w hali przy ul. Reymonta. Wracającej do regularnych zajęć młodzieży daliście ogromną motywację do dalszej pracy. Dla mnie sparing z Arturem to lekcja pokory" - przyznał prezydent miasta. 

 

 

Na zamieszczonym nagraniu widać jak przeciwnicy rozgrzewają się przed starciem. Później, podczas pojedynku, prezydentowi miasta udaje się nieraz sięgnąć pięścią boksera. Jednak to Szpilka po kilku minutach powala Jaśkowiaka na ziemię.

 

Jacek Jaśkowiak od dzieciństwa uprawiał różne sporty, m.in. wioślarstwo, judo, boks i biegi długodystansowe. Jak można przeczytać na stronie urzędu miasta Jaśkowiak przebiegł ponad 50 maratonów na nartach biegowych. 

msl/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie