USA. Prawnik chciał upozorować własną śmierć. Przeżył strzał w głowę

Świat
USA. Prawnik chciał upozorować własną śmierć. Przeżył strzał w głowę
Wikimedia.commons/Tony Webster/CC BY-SA 4.0
Prawnik targnął się na własne życie. Pomógł mu klient

Prawnik Alex Murdaugh targnął się na własne życie. Mężczyzna wynajął swojego klienta, któremu polecił strzelić sobie w głowę. Pieniądze z odszkodowania miały trafić do syna Murdaugha. Niedoszła ofiara nie przewidziała jednak tego, że... przeżyje postrzelenie w głowę. Za próbę oszustwa odpowie przed sądem.

Murdaugh pochodzi ze znanej rodziny prawników z Karoliny Południowej. W swojej zawodowej karierze kontynuował pracę ojca i dziadka, pracował też nieodpłatnie.

 

ZOBACZ: Warszawa: 23-latek chciał zdetonować auto przed komisariatem. "Próba zabójstwa"

 

W czerwcu tego roku rodziną Murdaughów wstrząsnęła tragedia. 52-letnia żona prawnika Maggie i jego 22-letni syn Paul zostali zastrzeleni na terenie ich posiadłości w Islandton w hrabstwie Colleton. Alex Murdaugh znalazł ciała i zawiadomił policję. Służby wykluczyły udział mężczyzny w zabójstwie, jednak sprawcy nigdy nie odnaleziono.

 

Na początku września firma 52-latka Peters, Murdaugh, Parker, Eltzroth & Detrick (PMPED) przekazała, że Alex Murdaugh rezygnuje ze stanowiska w związku z oskarżeniami o sprzeniewierzenie funduszy. Stanowy Sąd Najwyższy zawiesił jego licencję adwokata. Prawnik ogłosił w oświadczeniu, że jest uzależniony od leków i udaje się na odwyk. Tłumaczył, że zabójstwo członków jego rodziny doszczętnie nim wstrząsnęło.

Dał mu broń

Zaledwie dzień później prawnik zadzwonił na numer alarmowy informując, że został postrzelony w głowę na autostradzie w hrabstwie Hampton. Po przewiezieniu do szpitala okazało się, że rana nie jest poważna. Dziewięć dni później, w ostatni poniedziałek, prawnik przyznał się, że chciał zaaranżować swoje zabójstwo.

 

Do pomocy w samobójstwie Murdaugh wynajął swojego klienta - 61-letniego Curtisa Edwarda Smitha. Prawnik dostarczył wspólnikowi broń i poinstruował go, by strzelił mu w głowę. Po wszystkim Smith miał pozbyć się narzędzia zbrodni.

 

 

W czwartek sąd wydał decyzję o aresztowaniu Murdaugha. Oskarżony przyznał się do zarzutu oszustwa ubezpieczeniowego. Zeznał, że zaaranżował swoje zabójstwo, by jego jedyny pozostający przy życiu członek rodziny, syn Buster, otrzymał odszkodowanie w wysokości 10 mln dolarów.

 

Do aresztu trafił też Smith, który odpowie za pomoc w oszustwie ubezpieczeniowym i próbie samobójczej.

Śmierć pokojówki, katastrofa łodzi

CNN przypomina, że to nie pierwsze kontrowersje związane z rodziną Murdaughów w ostatnich latach. W 2018 r. w rodzinnym domu prawnika zginęła pokojówka Gloria Stterfield, która pracowała dla rodziny przez dwie dekady. Jej śmierć zakwalifikowano jako "nieszczęśliwy wypadek".

 

ZOBACZ: Tajemnicza śmierć 30-latka. Policjanci usłyszeli zarzuty

 

Z kolei w lutym 2019 r. syn prawnika, Paul, został oskarżony o pływanie łodzią pod wpływem alkoholu i spowodowanie katastrofy, w której zginęła 19-letnia Mallory Beach. Oskarżenie zostało wycofane po śmierci Paula.

bas/CNN/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie