Polsat News: Ponad 700 nowych przypadków koronawirusa. Wzrost o ponad 30 proc.

Polska
Polsat News: Ponad 700 nowych przypadków koronawirusa. Wzrost o ponad 30 proc.

Ostatniej doby potwierdzono co najmniej 700 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce - dowiedział się Polsat News w ministerstwie zdrowia. Oznacza to wzrost o ponad 37 proc. tydzień do tygodnia. Zakażeń koronawirusem przybywa szybciej w najsłabiej zaszczepionych województwach.

W zeszłym tygodniu w czwartek odnotowano 510 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło wówczas 6 osób.

 

Ostatniej doby odnotowano 767 nowych przypadków i 21 zgonów.

 

ZOBACZ: Wariant Delta. Badania: w przypadku zakażenia ryzyko hospitalizacji dwa razy większe

 

- Szybciej zakażeń koronawirusem przybywa w trzech najsłabiej zaszczepionych województwach: lubelskim, podlaskim i podkarpackim - powiedział w środę rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

"Fala osób niezaszczepionych"

Jak dodał, w środowym raporcie MZ 80 procent zgonów dotyczy osób niezaszczepionych. Przyrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce zaczyna przyspieszać. Dane pokazują, że w statystykach przodują przede wszystkim regiony, których mieszkańcy stosunkowo niechętnie się szczepili. Niektóre regiony są już za połową drogi do powrotu restrykcji.

 

ZOBACZ: Kruklanki. Objawy zakażenia norowirusem u 81 osób związanych z koloniami

 

- Praktycznie wszystkie osoby, które trafiają z COVID-19 do szpitali, a niestety z dnia na dzień ich przybywa, to osoby, które się nie zaszczepiły. Ta czwarta fala to fala osób niezaszczepionych - mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Polskim Radiu 24. Środowy wynik oceniał jako "czerwonym światłem ostrzegawczym".

 

Według raportu szczepień z zeszłej doby w Polsce w pełni zaszczepionych jest 19 143 244 osób. Ostatniej doby wykonano 27 436 szczepień. Do Polski dostarczono 53 910 230 dawek.

bas / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie