Kutno. Policjanci uratowali porzucone szczeniaki

Polska
Kutno. Policjanci uratowali porzucone szczeniaki
fot. lodzka.policja.gov.pl
Porzucone pieski błąkały się przy ul. Objazdowej w Kutnie.

Funkcjonariusze z Kutna zaopiekowali się szczeniakami i znaleźli dla nich nowe domy. Teraz policja szuka osoby, która porzuciła zwierzęta.

Zwierzęta znaleziono w niedzielę, 13 września, około godziny 9 rano. Do dyżurnego kutnowskiej komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że przy ul. Objazdowej w Kutnie biegają trzy szczeniaki.

Interwencja policji

Policjanci pojechali we wskazane miejsce, aby sprawdzić tę informację. Funkcjonariusze na miejscu znaleźli trzy szczeniaki biegające przy drodze. Nieopodal w krzakach znajdowało się również kartonowe pudełko wyścielone materiałem.

 

ZOBACZ: Lubuskie. Wypadł z jezdni i dachował fiatem. Zginęła jedna osoba, sprawca uciekł

 

Pomimo próby ustalenia okoliczności porzucenia psiaków, funkcjonariuszom tego dnia nie udało się dotrzeć do właściciela, który porzucił zwierzęta. Policjanci zaopiekowali się szczeniakami, a także znaleźli dla nich domy.

 

Dwa psy przygarnęli policjanci, którzy brali udział w interwencji. Trzecim szczeniakiem zaopiekował się Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie mł.insp. Paweł Ciechanowski.

 

 

Jak przypomina policja porzucenie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3. 

zma / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie