Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska: w środę 767 przypadków koronawirusa

Polska
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska: w środę 767 przypadków koronawirusa
Polsat News
Zdaniem wiceministra, środowa liczba nowych zakażeń to "czerwone światło"

- Przybywa nowych zakażeń, środowe dane to 767 przypadków i 21 zgonów – podał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak dodał, w szpitalach jest coraz więcej chorych na Covid-19, z których "większość się nie zaszczepiła".

Jak mówił Kraska, "praktycznie wszystkie osoby, które trafiają z COVID-19 do szpitali, a niestety z dnia na dzień ich przybywa, to osoby, które się nie zaszczepiły". - Ta czwarta fala to fala osób niezaszczepionych – ocenił w Polskim Radiu 24.

 

Ostatni raz podobną liczbę nowych zakażeń odnotowano 29 maja. Wtedy było to 775.

Kraska: 767 zakażeń to czerwone światło

Zdaniem wiceministra, środowy wynik, jeśli chodzi o nowe zakażenia "powinien być dla nas już nie żółtym światłem ostrzegawczym, ale czerwonym". - Nowych przypadków codziennie bardzo przybywa. Dzisiejszy wynik to jest 767 nowych przypadków. (…) Co także jest bardzo niepokojące, mamy 21 osób, które zmarły. To czerwona lampka, która pokazuje, jeszcze warto się zaszczepić – podał.

 

ZOBACZ: Nowy wiceminister zdrowia. Piotr Bromber ma odpowiadać za dialog z medykami

 

We wtorek MZ potwierdziło 537 nowych infekcji koronawirusem oraz osiem zgonów. Z kolei tydzień wcześniej - 8 września - przypadków było 533. Tamtego dnia poinformowano też o śmierci ośmiu pacjentów.

 

Resort zdrowia przekazał we wtorek, że hospitalizowanych jest 782 chorych na COVID-19. Tydzień wcześniej, 7 września, w szpitalach przebywało 570 chorych z COVID-19, a dwa tygodnie temu, 31 sierpnia – 465 osób. Najnowsze dane zostaną opublikowane w środę o godz. 10.

wka / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie