Hiszpania. Rozbito grupę narkotykową; 25 zatrzymanych, w tym policjanci

Świat
Hiszpania. Rozbito grupę narkotykową; 25 zatrzymanych, w tym policjanci
Dickelbers/Wikimedia Commons
Wśród ujętych przez hiszpańskie służby osób są funkcjonariusze policji krajowej (Policia Nacional), a także żandarmerii (Guardia Civil)

Hiszpańskie służby rozbiły grupę przestępczą zajmująca się uprawą i handlem marihuany, w której skład wchodzili policjanci oraz żandarmi. Do środowego popołudnia zatrzymano 25 osób oraz odkryto cztery plantacje konopi indyjskich.

Jak podało radio Cadena Ser w oparciu o źródła w policji, wśród ujętych przez hiszpańskie służby osób są funkcjonariusze policji krajowej (Policia Nacional), a także żandarmerii (Guardia Civil).

 

ZOBACZ: Hiszpania. Matka upoważniona do zaszczepienia dzieci przeciw COVID-19 wbrew woli ojca

 

Hiszpańska rozgłośnia ustaliła, że w gronie aresztowanych jest co najmniej 7 członków obu tych formacji służb bezpieczeństwa. W ciągu najbliższych godzin do aresztu mogą trafić kolejni członkowie grupy, w tym policjanci i żandarmi.

 

Tymczasem według portalu Voz Populi wśród dotychczas zatrzymanych członków grupy przestępczej jest pięciu policjantów z wydziału do zwalczania handlu narkotykami w Meridzie, w tym szef tej jednostki.

 

ZOBACZ: Hiszpania. Wstrząsy sejsmiczne na Wyspach Kanaryjskich. Zwiększenie aktywności wulkanu Cumbre Vieja

 

Organizacja przestępcza działała głównie na terenie wspólnoty autonomicznej Estremadury, na zachodzie Hiszpanii, a zatrzymani funkcjonariusze to m.in. pracownicy komisariatów w prowincji Badajoz.

 

Do środowego popołudnia zatrzymanym postawiono zarzuty dotyczące m.in. przynależności do organizacji przestępczej oraz handlu narkotykami.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie