Indonezja: Ucięli córce powiekę. Ofiara miała przynieść im bogactwo

Świat
Indonezja: Ucięli córce powiekę. Ofiara miała przynieść im bogactwo
pixabay/1662222
Zdj. ilustracyjne

Sześcioletnia Indonezyjka o inicjałach AP została uratowana przez krewnych i policjantów w ostatniej chwili. Rodzina dziewczynki próbowała złożyć ją w ofierze w ramach okultystycznego rytuału. Okaleczenie dziecka, a następnie zjedzenie części ciała, miało zesłać na rodziców bogactwo i dobrobyt. Niewykluczone, że przez wiarę "w czarną magię" zginęło młodsze dziecko małżeństwa.

Do drastycznych wydarzeń doszło na początku września w jednej z wiosek w prowincji Gowa. Krewni AP mieszkający w pobliżu rodzinnego domu dziewczynki usłyszeli krzyki dochodzące z wnętrza. Pamiętając, że kilka dni wcześniej doszło do tragicznej śmierci 22-miesięcznego chłopca, brata sześciolatki, postanowili interweniować. Zapobiegawczo wezwali też policję.

 

ZOBACZ: Niemcy. Tortury i eksperymenty w uzdrowiskach dla dzieci. Ofiary przerywają milczenie po latach

 

Na miejscu okazało się, że dziewczynka jest torturowana przez swoich bliskich. "Rytuał" przerwano, gdy matka starała się wydłubać prawe oko dziecka.

 

- Praktykowali "czarną magię" od dłuższego czasu. Matka przyznała się mi, że zjadała uciętą powiekę AP - przekazał w rozmowie z dziennikiem "Kompas" interweniujący na miejscu wujek sześciolatki.

 

Dziecko zostało przewiezione do szpitala, obrażenia oka określane są jako poważne. Rodzice dziecka zostali skierowani na badania psychiatryczne. Z kolei do aresztu trafili obecni przy okaleczeniu wujek i dziadek dziewczynki.

"Brutalne zbrodnie"

Po ustaleniu nowych faktów w sprawie policja podejrzewa, że śmierć 22-miesięcznego brata dziewczynki mogła nie być przypadkowa. Sekcja zwłok wykazała, że chłopiec zmarł po wypiciu dwóch litrów słonej wody.

 

ZOBACZ: Australia. Zabili psy ze schroniska w obawie przed rozprzestrzenianiem koronawirusa

 

- Ze ustaleń śledztwa i zeznań świadków wynika, ze rodzice praktykowali coś w rodzaju "czarnej magii". To musiało wpłynąć na ich umysły. Ostatecznie pchnęło ich to do popełnienia brutalnych zbrodni wobec swoich dzieci - przekazał Boby Rachman szef policji w prowincji Gowa w Indonezji.

 

W przypadku wyroku skazującego za znęcanie się nad dzieckiem, każdemu z zatrzymanych grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Według nieoficjalnych informacji za przekonanie rodziców do okultystycznych rytuałów odpowiedzialny jest lekarz zaprzyjaźniony z rodziną. Serwis "Cocount" przekazał, że mężczyzna został zatrzymany.

bas/msl/The Sun/Kompas
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie