Mazowieckie. Prokuratura umorzyła śledztwo ws. kradzieży gotówki z bankomatu pod Warszawą

Polska
Mazowieckie. Prokuratura umorzyła śledztwo ws. kradzieży gotówki z bankomatu pod Warszawą
Polsat News
Nieznani sprawcy przebili za pomocą kradzionej koparki drzwi do Tesco, za którymi znajdował się bankomat. Podczas włamania uszkodzili hol sklepu i spowodowali znaczne zniszczenia elewacji budynku

Tuż przed Wielkanocą złodzieje przy pomocy koparki wyważyli drzwi do Tesco w Mościskach pod Warszawą (powiat Warszawa Zachód) aby dostać się do bankomatu. Straty w wyniku tego włamania oszacowano na 260 tys. zł. W sobotę 11 września Prokuratura Okręgowa w Warszawie potwierdziła polsatnews.pl, że śledztwo w tej sprawie zostało umorzone.

W kwietniu tego roku w Mościskach (powiat Warszawa Zachód) nieznani sprawcy przebili za pomocą kradzionej koparki drzwi do Tesco, za którymi znajdował się bankomat. Podczas włamania uszkodzili hol sklepu i spowodowali znaczne zniszczenia elewacji budynku. O tej sprawie informowaliśmy tutaj.

 

ZOBACZ: Zachodniopomorskie. Eksplozja bankomatu w Czaplinku. Wybuch uszkodził budynek

 

Na pobliskim trawniku funkcjonariusze znaleźli rozerwany bankomat, bez kasetki z gotówką, a niedaleko stała uszkodzona koparka. Śledczy znaleźli także przed sklepem pozostałości po materiałach pirotechnicznych, co może świadczyć o tym, że złodzieje wysadzili bankomat, aby dostać się do pieniędzy. 

Śledztwo umorzone

Na początku tą sprawą zajmowali się policjanci ze Starych Babic, później Komenda Stołeczna Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola. W toku śledztwa ustalono, że wartość strat wyniosła około 260 tys. złotych, razem ze skradzionymi pieniędzmi i ze szkodami spowodowanymi przez koparkę i eksplozję.

 

ZOBACZ: Włamania do bankomatów. Maszyny wysadzone

 

W sobotę 11 września prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, potwierdziła polsatnews.pl, że śledztwo w tej sprawie zostało umorzone z powodu "niewykrycia sprawcy przestępstwa". - Sprawą dalej będą zajmować się organy ścigania - przekazała nam prok. Skrzyniarz. Co oznacza, że jeśli pojawią się jakieś nowe dowody w tej sprawie, śledztwo zostanie wznowione.

aml/msl / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie