Nie żyje dziennikarka Anna Szulc

Polska
Nie żyje dziennikarka Anna Szulc
Pixabay.com

W czwartek zmarła dziennikarka "Newsweeka" Anna Szulc. Zajmowała się tematami społecznymi.

"Nie żyje nasza redakcyjna koleżanka, nasza przyjaciółka Ania Szulc. Jesteśmy tym wstrząśnięci, nie możemy sobie poradzić z tą straszliwą informacją. Bo Ania to było samo życie. Wielka energia, wieczny uśmiech i tysiące pytań, które musiała zaraz, natychmiast zadać. I tysiąc pomysłów, którymi musiała się podzielić, nie czekając ani chwili. Także pomysłów na teksty, które chciała napisać, do których już, teraz, chciała zbierać materiały" - napisała szefowa działu Społeczeństwo w "Newsweeku" Renata Kim.

 

ZOBACZ: Nie żyje Wiesław Gołas. Aktor miał 90 lat

 

"Miała ogromny talent dziennikarski, z gatunku takich, które zdarzają się raz na wiele lat. Uwielbiała rozmawiać z ludźmi, potrafiła namówić ich na trudne zwierzenia. I pisała potem takie teksty, że czytając je czasem płakaliśmy ze wzruszenia, czasem śmialiśmy się, a najczęściej nie mogliśmy wyjść ze zdziwienia, że można z niepozornego - wydawałoby się - tematu zrobić przepiękną opowieść o ludziach" - dodała.

 

 

Anna Szulc pracowała w "Newsweeku" od 2012 r. Wcześniej związana była m.in. z "Wprost". W 2010 roku została laureatką nagrody Grand Press w kategorii reportaż.

 

Dziennikarka zmarła w czwartek nad ranem w swoim domu w Krakowie. Mimo godzinnej reanimacji nie udało się jej uratować.

prz/ml/Newsweek
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie