Tomasz Knapik nie żyje. Lektor filmowy i telewizyjny miał 77 lat

Kultura
Tomasz Knapik nie żyje. Lektor filmowy i telewizyjny miał 77 lat
Facebook/Maciej Knapik
Tomasz Knapik użyczał swojego głosu m.in. do filmów, seriali, Polskiej Kroniki Filmowej, jak i stołecznemu ZTM

Zmarł Tomasz Knapik, lektor filmowy, radiowy i telewizyjny. W przyszły czwartek skończyłby 78 lat. O śmierci Tomasza Knapika poinformował Maciej, jego syn. "Był Głosem w naszych domach, naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Ukochanym Ojcem i Dziadkiem. Odszedł we śnie, nad ranem" - przekazał.

"Jak część z Was wie, mój Tata od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety" - napisał w poniedziałek Maciej Knapik.
 
Jak przypomniał syn zmarłego lektora, w przyszły czwartek Tomasz Knapik skończyłby 78 lat. "Odszedł we śnie, nad ranem. Dołączył do mojej Mamy" - dodał.
 

Kim był Tomasz Knapik?

Tomasz Knapik urodził się 16 września 1943 r. w Warszawie. Z wykształcenia był doktorem inżynierem elektrotechnikiem. Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej, gdzie później wykładał na Wydziale Transportu.

 

Karierę w mediach rozpoczynał w Rozgłośni Harcerskiej. Następnie pracował kolejno w Polskim Radiu, TVP, a także w Polsacie. Czytał listy dialogowe dziesiątek filmów oraz seriali. Wśród nich były "Świat według Bundych", "Szczęki", "Terminator", "Amerykański ninja", "Kobra", "Nagi instynkt", niektóre części "Gwiezdnych wojen", jak i "Zaginiony w akcji".

 

ZOBACZ: Przez blisko 40 lat był w śpiączce. Nie żyje były piłkarz reprezentacji Francji

 

Był także lektorem Polskiej Kroniki Filmowej w latach 1986-1994. Ponadto od trzynastu lat jego głos towarzyszy pasażerom warszawskiej komunikacji miejskiej. W tramwajach, autobusach oraz metrze używane są nagrania, na których Tomasz Knapik czyta nazwy przystanków oraz komunikaty.

 

Maciej, syn lektora, przekazał na Facebooku, że "wkrótce przekaże informacje o pogrzebie".

wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie