Sondaż dla "Wydarzeń". Polacy oceniają zarządzanie konfliktem na granicy

Polska
Sondaż dla "Wydarzeń". Polacy oceniają zarządzanie konfliktem na granicy
Polsat News
Większość respondentów popiera decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na terenach sąsiadujących z Białorusią

Większość respondentów popiera decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na terenach sąsiadujących z Białorusią – wynika z najnowszego sondażu IBRIS dla "Wydarzeń" Polsatu. Polacy ocenili również działania opozycji na granicy polsko-białoruskiej.

Ponad połowa Polaków (53,9 proc.) pozytywnie ocenia decyzje o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na terenach przy granicy z Białorusią. 33,4 proc naszych rodaków uważa, że nie była to dobra decyzja.

 

ZOBACZ: Jachira o Usnarzu: przeprosimy jak za Jedwabne

 

Niespełna 13 proc. nie ma zdania na ten temat. To wynik najnowszego sondażu przygotowanego przez IBRIS dla "Wydarzeń" Polsatu.

 

Opozycja wobec działań na granicy

W sondażu padło również pytanie o to jak Polacy oceniają działania opozycji wobec sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. 55 proc. respondentów oceniała je negatywnie, a 20,4 proc. pozytywnie. 24,6 proc pytanych nie potrafiło dokonać oceny.

 

Najbardziej sceptycznie wobec działań opozycji (ocena źle i bardzo źle) byli respondenci o poglądach prawicowych (77 proc.).

 

Wśród osób deklarujących poglądy lewicowe dania okazały się bardzo podzielone. W niewielkim stopniu przeważały negatywne opinie: 46 proc. wobec 43 proc pozytywnych. Podobnie wśród osób o poglądach liberalnych. Źle lub bardzo źle działania opozycji oceniło 52 proc. respondentów w tej grupie. 39 proc. uznało je za pozytywne.

ko/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie