Sondaż dla "Wydarzeń". Kto wygrałby wybory?

Polska
Sondaż dla "Wydarzeń". Kto wygrałby wybory?
Sejm RP
Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na poparcie na poziomie 36,5 proc.

Zjednoczona Prawica umacnia pozycję lidera. Drugie miejsce dla Koalicji Obywatelskiej, która wyprzedza Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na poparcie na poziomie 36,5 proc. To wzrost o 1 p.p względem ostatniego sondażu dla "Wydarzeń".

 

Drugie miejsce zajęłaby Koalicja Obywatelska, z wynikiem 23 proc. To spadek o 1,3 p.p. względem sierpniowego sondażu. Na Polskę 2050 Szymona Hołowni, głos oddałoby 11,3 proc. wyborców, a Lewicę 8,5 proc. Na 7,6 proc głosów mogłaby liczyć Konfederacja.

 

ZOBACZ: Rząd przyjął pakiet rozwiązań podatkowych związanych z Polskim Ładem

 

Do Sejmu nie dostaliby się kandydaci startujący z list PSL-Koalicja Polska (2,9 proc.). To właśnie to ugrupowanie notuje największy spadek wobec ostatniego sondażu, gdzie poparcie dla ugrupowania Władysława Kosiniaka-Kamysza deklarowało 4,2 proc. wyborców.

 

Porozumienie Jarosława Gowina popiera 0,3 proc. respondentów. Niespełna 10 proc. pytanych nie wie na kogo oddać głos.

 

Polacy chętni do głosowania?

W ciągu ostatnich tygodni wzrosła liczba osób deklarujących chęć udziału w wyborach. Gdyby głosowanie odbyło się w tym tygodniu, gotowość pójścia do urn zapowiedziało 58,6 proc. pytanych. To o 4,1 proc więcej niż w poprzednim sondażu.

 

Niechętnych do udziału w głosowaniu jest 39,1 proc. wyborów. Na odpowiedź "nie wiem" wskazało zaledwie 2,3 proc. respondentów, co stanowi znaczący spadek wobec 8,6 proc. takich odpowiedzi w ostatnim sondażu.

ko/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie