Tajwańczycy dziękują Polakom za szczepionki. Promują polskie produkty

Świat
Tajwańczycy dziękują Polakom za szczepionki. Promują polskie produkty
PAP/EPA/TAIWAN CDC / HANDOUT
Pracownicy Centrum Kontroli Chorób na Tajwanie dziękują Polsce za przekazanie szczepionek przeciwko koronawirusowi.

Po tym jak na Tajwan dotarły z Polski szczepionki przeciwko koronawirusowi, do Warszawy płyną podziękowania. W mediach społecznościowych pojawiło się m.in. zdjęcie z tajwańskiego sklepu, gdzie promowane są polskie produkty.

W ubiegłą niedzielę na Tajwan przyleciał transport 400 tys. dawek szczepionki przeciw COVID-19 podarowany przez Polskę. 

 

Wiadomość o przekazaniu szczepionek z entuzjazmem przyjęli członkowie rządu, politycy i zwykli obywatele, dziękując za okazany gest. W Tajpej, na najwyższym wieżowcu w kraju, Taipei 101, wyświetlono wieczorem napisy: "Dziękujemy Polsko", "Przyjaźń pomimo dystansu" i "Niezłomna przyjaźń".

 

Na oficjalnych kontach rządowych w mediach społecznościowych opublikowano wpisy oraz grafiki, w których dziękowano za okazaną pomoc. Wpisy te były szeroko udostępniane i komentowane przez mieszkańców kraju.

Promocja polskich produktów

Korespondentka serwisu "The Telegraph" w Azji - Nicola Smith, opublikowała natomiast na Twitterze zdjęcie z supermarketu Carrefour w Tajpej. Jak widać na fotografii, w ramach podziękowania dla Polski, w sklepie szczególnie eksponowane są polskie produkty spożywcze.

 

 

Ponadto obok polskich produktów powieszono tabliczki z napisami: "Dziękujemy Polsko".

 

ZOBACZ: Tajwan dziękuje Polsce. Dotarło 400 tys. dawek szczepionki AstraZeneca

Trudna sytuacja na Tajwanie

Do tej pory na Tajwan dotarło w sumie prawie 6 milionów szczepionek przekazanych przez Japonię, USA, Litwę i Czechy. Chęć donacji preparatów potwierdziła też Słowacja. Szczepionki z Polski to trzecia co do wielkości darowizna, jaką Tajwan otrzymał z zagranicy.

 

Niedobór szczepionek jest jednym z najbardziej palących problemów liczącego 24 miliony mieszkańców Tajwanu. Do tej pory dotarło tam zaledwie 14 milionów dawek preparatów przeciw COVID-19, zaszczepiono ponad 10 milionów osób pierwszą dawką i zaledwie milion dwoma dawkami. Od wybuchu pandemii potwierdzono w tym kraju ponad 16 tys. przypadków zakażeń koronawirusem, zmarło ponad 800 osób.

zma/PAP/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie