Uczeń zaatakował nauczycielkę. Kopnął, rzucił książką, spoliczkował

Polska
Uczeń zaatakował nauczycielkę. Kopnął, rzucił książką, spoliczkował
facebook.com/Szkoła-Podstawowa-nr-3-w-Głogowie
Uczeń w wieku 15 lat zaatakował nauczycielkę, m.in. uderzył kobietę w twarz.

Piętnastoletni uczeń zaatakował nauczycielkę w szkole podstawowej w Głogowie. Kobieta został przez ucznia m.in. uderzona w twarz. Dyrektor powiedział po zdarzeniu, że jego placówka jest bezpieczna. Sprawą zajęła się policja. Chłopiec najprawdopodobniej stanie przed sądem dla nieletnich.

Uczeń podszedł do nauczycielki kopnął ją w nogę, uderzył książką, a następnie wymierzył jej dłonią uderzenie w twarz.

Uczniem zajmie się sąd rodzinny

- Do zdarzenia doszło w piątek. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie - powiedziała polsatnews.pl sierż. szt. Emilia Reguła, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

 

Do szkoły został w piątek skierowany patrol policji.

 

ZOBACZ: 15 mln zł na program wsparcia psychologicznego uczniów i nauczycieli

 

W poniedziałek uczeń nie przyszedł do szkoły. Z kolei napadnięta nauczycielka była w poniedziałek w pracy.

 

Postępowaniem 15-letniego ucznia najprawdopodobniej będzie zajmował się sąd dla nieletnich. - Sprawa będzie skierowana do Wydziału Rodzinnego i Spraw Nieletnich Sądu Rejonowego w Głogowie - powiedziała polsatnews.pl sierż. szt. Reguła.

Szkoła: po incydencie uczeń był wzburzony

"Tuż po napaści na nauczycielkę, uczeń nadal był bardzo wzburzony. Innemu nauczycielowi, który był w pobliżu, udało się uspokoić chłopca i spowodować, by nie zrobił krzywdy sobie i innym" - powiedział "Gazecie Wrocławskiej" Ernest Kłósek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie. "Wezwałem policję i pogotowie, które po kwadransie przyjechały do szkoły i podjęły swoje czynności. Zapewniam, że nasza szkoła jest bezpieczna i ten incydent całkowicie nas zaskoczył" - dodał dyrektor.

 

Jak stwierdził, nie wiadomo, czy zachowanie ucznia to efekt np. zdalnego nauczania, a sytuacja jest - według niego - badana.

 

ZOBACZ: Podlasie: nauczycielka skazana za seks z uczniem. Wcześniej go uprowadziła

 

Według dyrekcji szkoły konsekwencje będą zależały od przyczyn zdarzenia, przy czym należy rozróżnić zaburzenia emocjonalne od agresji przestępczej. Według dyrekcji placówki matce ucznia zaoferowano pomoc specjalistów.

 

Dyrektor szkoły powiedział portalowi myglogow.pl, że do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie uczęszcza około 800 uczniów, a zatrudnionych jest w niej 120 pracowników.

hlk/Polsatnews.pl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie