Ojciec podsłuchał rozmowę córki z nauczycielką. Musi zapłacić grzywnę

Świat
Ojciec podsłuchał rozmowę córki z nauczycielką. Musi zapłacić grzywnę
zdj. ilustracyjne/ Pixabay
Na procesie mężczyzna argumentował, że rodzice "powinni mieć prawo wiedzieć, o czym rozmawia się z ich 13-letnią córką"

Ojciec nastolatki z Hamburga decyzją sądu musi zapłacić grzywnę w wysokości 1750 euro, ponieważ podsłuchał rozmowę córki z jej nauczycielką - informuje dziennik "Hamburger Morgenpost".

Podsłuchana rozmowa odbyła się w sierpniu 2020 roku. Nauczycielka chciała porozmawiać z uczennicą. 68-letni Eberhart K. był oburzony, że nie może być przy rozmowie.

 

Poinstruował córkę, aby pozostawiła włączone słuchawki bluetooth i w ten sposób umożliwiła mu podsłuchanie rozmowy przez telefon komórkowy. Nauczycielka rozmawiała z dziewczyną między innymi o tym, że ojciec przypuszczalnie odrobił za nią zadanie domowe.

 

ZOBACZ: Szkoła kazała jej farbować włosy. Była uczennica wygrała w sądzie

 

Sprawa wyszła na jaw, gdy ojciec napisał do szkoły i oznajmił, że podsłuchał rozmowę, a nawet ją nagrał. Odrzuca argumenty, że dopuścił się karalnego "naruszenia poufności".

 

"Prawo" rodziców

 

Na procesie argumentował, że rodzice "powinni mieć prawo wiedzieć, o czym rozmawia się z ich 13-letnią córką".

 

"W szkole dochodzi do napaści fizycznych ze strony dzieci o pochodzeniu imigranckim. Zaczepiają dziewczyny" - powiedział mężczyzna, emerytowany wojskowy, który określił się w sądzie jako "niemiecki dinozaur". Ponadto dzieci w szkole jego córki miały się uczyć "gry na bębnach bongo" zamiast na skrzypcach, "dla zrozumienia innych kultur" - mówił, jak pisze "Hamburger Morgenpost", "z nieskrywanym niesmakiem". Twierdził też, że "szkoła zinstrumentalizowała sąd, aby go pognębić".

 

Sędzia kilkakrotnie próbowała tłumaczyć oskarżonemu, że w państwie konstytucyjnym nie można potajemnie podsłuchiwać rozmów, nawet jeśli jest się ojcem, jednak mężczyzna niezmiennie podkreślał, że jako ojciec ma prawo podsłuchiwać, gdy jego córka rozmawia o sprawach szkolnych.

 

Córka skazanego na grzywnę mężczyzny już zmieniła szkołę.

emi/bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie