Katastrofa Smoleńska. Antoni Macierewicz zaprezentował raport podkomisji

Polska
Katastrofa Smoleńska. Antoni Macierewicz zaprezentował raport podkomisji
Polsat News

Przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz zaprezentował raport podkomisji dot. katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. Zrobił to w miniony weekend w ramach prelekcji "Prawda o Smoleńsku polską racją stanu" w Polanicy-Zdroju. Raport nie został wcześniej zaprezentowany publicznie, nie ma o nim także informacji na oficjalnej stronie podkomisji, powołanej do ponownego zbadania wypadku.

10 sierpnia podczas plenarnego posiedzenia podkomisja smoleńska przyjęła 300-stronicowy raport końcowy, ale nie został dotąd ujawniony, bo termin przekazania go do wiadomości publicznej miał zarezerwować dla siebie przewodniczący Antoni Macierewicz - informował w ubiegłą niedzielę serwis wPolityce.pl. 

 

Na stronie internetowej podkomisji nie ma z kolei oficjalnej informacji o przyjęciu dokumentu.

 

 

Jak jednak przekazał Antoni Macierewicz, dokonał on już od prezentacji raportu. Miał go przedstawić uczestnikom VI Przystanku Niepodległość w Polanicy-Zdroju. "W ramach prelekcji pt. 'Prawda o Smoleńsku polską racją stanu' dokonałem prezentacji Raportu Podkomisji. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to ważne spotkanie" - przekazał szef podkomisji za pośrednictwem Twittera. 

 

ZOBACZ: Macierewicz chce dekomunizować Powązki. Senator poleca mu "zakład psychiatryczny"

 

Macierewicz miał opowiadać zebranym o eksplozjach w prezydenckim tupolewie. 

- Samolot został wysadzony najpierw w lewym skrzydle, a potem w centropłacie. Wnioski, jakie zawieramy w raporcie nie wykluczają większej liczby eksplozji - cytuje Macierewicza "Gazeta Wyborcza".

"W raporcie jest dźwięk wybuchu"

- Na szczątkach samolotu znaleziono heksagen, trotyl i pentryp. W raporcie jest też dźwięk wybuchu - mówił Macierewicz. Według niego doszło do niego 100 metrów przed zahaczeniem o brzozę.

 

Jak przyznał, praca podkomisji kosztowała "dużo pieniędzy". - Ale ta metodologia jest własnością Polski i będzie mogła być stosowana w badaniu wszystkich katastrof lotniczych - dodał.

 

Więcej na Interia.pl

kmd/Interia Wydarzenia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie