Włochy. Według sondażu 80 proc. Włochów popiera obowiązek szczepień przeciwko Covid-19

Świat
Włochy. Według sondażu 80 proc. Włochów popiera obowiązek szczepień przeciwko Covid-19
PAP/EPA/FABIO FRUSTACI / POOL
Premier Mario Draghi na konferencji prasowej

80 procent Włochów popiera pomysł wprowadzenia obowiązku szczepień przeciwko Covid-19 - to wynik sondażu, przedstawiony w sobotę przez dziennik "La Repubblica". Obecnie wymóg ten dotyczy pracowników służby zdrowia, a rząd planuje jego znaczne rozszerzenie.

Zwolennikiem wyraźnie rozszerzonego obowiązku szczepień jest premier Mario Draghi, co przyznał niedawno na konferencji prasowej.

 

Rzymski dziennik podaje wynik sondażu przeprowadzonego w ostatnich dniach przez Instytut Badania Opinii Demos. 64 procent Włochów opowiada się za tym, by wszyscy musieli się zaszczepić. Następnych 17 procent jest natomiast za tym, aby wymóg ten wprowadzono dla niektórych kategorii wiekowych czy zawodowych.

Włosi popierają szczepienia

78 procent mieszkańców kraju pochwala stosowanie przepustki Covid-19, wystawianej na podstawie szczepienia, wyleczenia lub testu z ostatnich 48 godzin. Jest ona we Włoszech niezbędna przy wejściu do wielu miejsc zamkniętych oraz warunkiem podróży pociągami dużej prędkości i Intercity, samolotami, promami, statkami i autobusami międzyregionalnymi.

 

W tym samym sondażu ponad dwie trzecie obywateli (69 procent) wyraziło poparcie dla działań Draghiego.

 

ZOBACZ: Włochy. Sąd: 15-latek może zaszczepić się przeciwko COVID-19 mimo sprzeciwu ojca

 

Dziennik "Il Messaggero" informuje o tym, że rząd planuje wprowadzić od października wymóg przepustek sanitarnych, czyli Green Pass we wszystkich firmach. To ten dokument, dodaje gazeta, będzie motorem gospodarki.

 

Wcześniej według mediów ma zacząć obowiązywać nakaz jego posiadania w administracji publicznej.

 

Od 1 września Green Pass muszą mieć wszyscy pracownicy szkół.

wys / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie