Polski bon turystyczny. Najwięcej płatności zrealizowano w Energylandii

Polska
Polski bon turystyczny. Najwięcej płatności zrealizowano w Energylandii
Pixabay
Molo w Sopocie

Najwięcej bonów turystycznych na łączną kwotę blisko 69 mln złotych rodziny z dziećmi zrealizowały w parku rozrywki Energylandia w Zatorze (małopolskie). Bon można realizować do końca marca 2022 roku.

Najwięcej bonów - na kwotę blisko 69 mln zł - zrealizowano w parku rozrywki Energylandia - wynika z zestawienia udostępnionego przez ZUS portalowi prawo.pl. 

Miliony złotych z bonów turystycznych

Drugim największym beneficjentem rządowego programu jest firma Holiday Park & Resort, czyli sieć obiektów rekreacyjno-wypoczynkowych nad morzem. Na jej konto trafiło ponad 18,5 mln zł. Dużą popularnością wśród rodzin cieszył się także Hotel Gołębiewski - z bonów otrzymał blisko 15,5 mln zł. 

 

ZOBACZ: Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli 12 tys. zł na dziecko. Projekt ustawy trafił do konsultacji

 

Po ponad 13 mln zł otrzymały spółka wynajmująca apartamenty Sun&Snow oraz firma DLF INVEST, czyli Bałtycki Kompleks Turystyczny.

 

Jak czytamy na prawo.pl, w pierwszej dziesiątce beneficjentów znalazł się także – na szóstym miejscu – ORBIS (9,5 mln zł) na siódmym – spółka BANIA, czyli resort wypoczynkowy w Białce Tatrzańskiej (7,5 mln zł), a na ósmej pozycji Chochołowskie Termy, czyli park wodny z basenami i zjeżdżalniami (5,8 mln zł). Dziewiąte miejsce zajęła spółka FUN PARK - rodzinny park tematyczny (5,3 mln zł). Dziesiąte miejsce zajęła spółka SANDRA J. Zalewski i Spółka, czyli ośrodek spa nad morzem (5,3 mln zł). 

 

Dane dotyczące bonu przekazał ZUS. Polska Organizacja Turystyczna, która odpowiada za realizację programu wsparcia dla branży turystycznej, zasłoniła się tajemnicą handlową.

 

Dotychczas zrealizowano 2,7 mln płatności bonami na łączną kwotę ponad 1,7 mld złotych.

 

Polski Bon Turystyczny

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turystycznej z powodu skutków epidemii Covid-19. Można nim płacić za usługi realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością - dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

 

Za pomocą realizowanego od sierpnia 2020 r. bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do końca marca 2022 r. Można nim płacić również za wycieczki jednodniowe, które nie obejmują noclegu, a także za pobyt dziecka na "zielonej szkole", kolonii, wycieczce czy obozie – harcerskim, sportowym, rekreacyjnym. 

jo / prawo.pl / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie