500 plus tylko dla zaszczepionych? Poseł KO: trzeba się nad tym zastanowić

Polska
500 plus tylko dla zaszczepionych? Poseł KO: trzeba się nad tym zastanowić
Polsat News

- Trzeba zastanowić się nad tym, czy nie zwrócić się do osób, które otrzymują pomoc socjalną, 500 plus czy różnego rodzaju inne wsparcie socjalne - te osoby powinny, jeżeli zdrowie im na to pozwala, się zaszczepić - dla swojego dobra - powiedział w "Debacie Tygodnia" w Polsat News poseł KO Tomasz Lenz.

Dopytywany, czy za brak zaszczepienia się świadczenie 500 plus powinno być zabierane odpowiedział: Wstrzymane do momentu zaszczepienia się.

 

Zdaniem posła KO, byłoby to skuteczne rozwiązanie. Oceniał także, że scenariusz obowiązkowych szczepień powinien być rozważny. - Poza marchewką, czyli loterią i nagrodami, powinien być także kij - uznał. 

 

WIDEO: 500 plus za szczepionkę? "Te osoby powinny się zaszczepić"

 

Do tej pory wykonano w Polsce 32 788 403 szczepienia. W pełni zaszczepionych jest 16 211 976 osób. 

Przywileje dla zaszczepionych? 

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował w rozmowie z Polsat News, że rząd rozważa możliwość wprowadzenia przywilejów dla osób zaszczepionych przeciw Covid-19. Przekazał również, że rośnie w Polsce liczba zakażeń wariantem Delta.

 

- Te rozmowy się na pewno toczą - powiedział w rozmowie z Polsat News, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, zapytany czy polski rząd rozważa podobne rozwiązania, jakie wprowadza Francja i Grecja. - Osobiście uważam, że powinniśmy podejść do sytuacji w sposób nienakazowy. Należy ludziom tłumaczyć, dlaczego powinni się szczepić - dodał. 

 

ZOBACZ: Obowiązkowe szczepienia we Francji. "Oni nie chcą być zamknięci na nowo"

 

Przypomnijmy: prezydent Francji zapowiedział, że obowiązek posiadania certyfikatu sanitarnego dotyczącego szczepienia bądź odporności na Covid-19 będzie od sierpnia dotyczył osób wybierających się do kawiarni, restauracji, centrów handlowych, planujących przejazd pociągiem lub długą podróż oraz odwiedzanie placówek medycznych. W Grecji z kolei jedynie osoby z zaświadczeniami o zaszczepieniu będą mogą być obsługiwane we wnętrzach restauracji, barów i kawiarni.

laf/jo / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie