Polski Ład. Rzecznik rządu: we wrześniu zatwierdzenie zmian w podatkach

Polska
Polski Ład. Rzecznik rządu: we wrześniu zatwierdzenie zmian w podatkach
PAP/Wojciech Olkuśnik
Polski Ład, czołowy projekt Zjednoczonej Prawicy, firmuje m.in. premier Mateusz Morawiecki

- Pracujemy nad finalizacją projektu ustawy podatkowej z Polskiego Ładu - zapewnił rzecznik rządu Piotr Müller. Jak uściślił, Rada Ministrów "jeszcze w pierwszej połowie września" zamierza przyjąć ostateczny projekt w tej sprawie.

Müller przypomniał, że konsultacje społeczne dotyczące projektu podatkowego z Polskiego Ładu zakończyły się z końcem sierpnia. Jego zdaniem "wszelkie zgłaszane uwagi były na bieżąco analizowane".

 

ZOBACZ: Samorządowy Polski Ład. Premier Mateusz Morawiecki o dofinansowaniu projektów

 

Rzecznik rządu przekazał też, że w czwartek odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z członkami kierownictwa Ministerstwa Finansów, podczas którego omówiono szczegóły poprawek i dyskutowano, które z nich zostaną uwzględnione.

 

- Rząd planuje, żeby w pierwszej połowie września przyjąć finalny projekt ustawy podatkowej z Polskiego Ładu - zapowiedział Müller.

Polski Ład. Co się zmieni?

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty - jak twierdzi obóz rządzący - to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które mają wygenerować 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 m kw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

 

W jego ramach jest także, krytykowana przez opozycję, likwidacja możliwości odliczenia składek na ubezpieczenie zdrowotne od podatku dochodowego.

wka/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie