Dwa ciała wyłowione z Wisły. Policja ustala tożsamość

Polska
Dwa ciała wyłowione z Wisły. Policja ustala tożsamość
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Z Wisły w okolicach miejscowości Nowy Duninów pod Płockiem wyłowiono w środę ciało mężczyzny, którego tożsamość jest obecnie ustalana. Kilka godzin wcześniej, w rejonie położonej niedaleko przystani wodnej w Brwilnie, z rzeki wyłowiono ciało innego mężczyzny, którego tożsamość także nie jest znana.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska, ciało mężczyzny, dryfujące na Wiśle na wysokości miejscowości Nowy Duninów, zauważyła w środę po południu załoga policyjnego helikoptera.

 

- Tożsamość mężczyzny nie jest na tę chwilę znana. Konieczna będzie identyfikacja - przekazała Lewandowska. Dodała, iż w miejscu odnalezienia ciała wykonywane były czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gostyninie - w ramach postępowania ustalane będą tożsamość oraz okoliczności śmierci mężczyzny.

 

 

 

Wcześniej rzeczniczka płockiej policji informowała o wyłowieniu z Wisły, tym razem w rejonie przystani wodnej w miejscowości Brwilno pod Płockiem, ciała innego mężczyzny o nieustalonej na razie tożsamości - prawdopodobnie w wieku około 50 lat. Jak wyjaśniła, dryfujące na rzece ciało zauważyli tam wędkarze, którzy powiadomili policję.

 

- Będziemy ustalać tożsamość, a także okoliczności i przyczynę śmierci tego mężczyzny - mówiła podkom. Lewandowska, informując o odnalezieniu ciała w Wiśle w rejonie Brwilna. Jak zaznaczyła, w tym przypadku dalsze czynności w sprawie prowadzone będą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Płocku.

prz / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie