Z jeziora Ukiel w Olsztynie wyłowiono ciało mężczyzny. Trzecia śmierć nad wodą w piątek

Polska
Z jeziora Ukiel w Olsztynie wyłowiono ciało mężczyzny. Trzecia śmierć nad wodą w piątek
Komenda Miejska Policji w Olsztynie
zdjęcie ilustracyjne

Strażacy wyłowili w piątek z jeziora Ukiel w Olsztynie ciało mężczyzny, które wcześniej zauważył w trzcinach wędkarz - podała policja. To już trzecie w tym dniu tragiczne zdarzenie nad wodą w woj. warmińsko-mazurskim.

W piątek po południu olsztyńska policja otrzymała zgłoszenie, że w rejonie Zatoki Miłej na jeziorze Ukiel wędkarz zauważył w trzcinach dryfujące ciało człowieka. Na miejsce skierowano służby ratownicze. Podjęły one akcję resuscytacyjną, ale bez skutku.

 

- Na tę chwilę tożsamość mężczyzny nie została potwierdzona. Trwają czynności mające wyjaśnić okoliczności i przyczyny jego śmierci - powiedział st. sierż. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

 

To już trzecie w tym samym dniu tragiczne zdarzenie nad wodą w woj. warmińsko-mazurskim. Przed południem w jeziorze Pozorty w powiecie iławskim utonął 43-letni turysta, który wyskoczył lub wypadł z roweru wodnego. Z kolei z rzeki Drwęcy w Nowym Mieście Lubawskim strażacy wyłowili ciało mężczyzny, które wcześniej zauważyli przepływający kajakarze.

 

ZOBACZ: Nowe Miasto Lubawskie. Z rzeki wyłowiono ciało mężczyzny

 

Policja apeluje, żeby wypoczywający na wodą zachowali rozwagę i ostrożność. W ubiegłym roku w jeziorach i innych akwenach Warmii i Mazur utonęły 32 osoby.

kmd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie