Nowa Sól. Ekonomia w przedszkolach. Dzieci dowiedzą się czym jest praca i skąd się biorą pieniądze

Polska
Nowa Sól. Ekonomia w przedszkolach. Dzieci dowiedzą się czym jest praca i skąd się biorą pieniądze
pixabay
Projekt jest skierowany do wszystkich dziewięciu publicznych placówek w Nowej Soli.

Od września pięcio- i sześcioletnie dzieci uczęszczające do publicznych przedszkoli w Nowej Soli (Lubuskie) będą uczyć się ekonomii. Dzieci dowiedzą się między innymi czym jest praca, skąd się biorą pieniądze, co to jest budżet domowy, co to znaczy oszczędzać.

- Oczywiście będzie to nauka przez zabawę. Realizujemy projekt pn. Logiczny przedszkolak - dodatkowe zajęcia z ekonomii, matematyczno-przyrodnicze i języka angielskiego dla dzieci w wieku 5 i 6 lat z publicznych przedszkoli – powiedziała rzeczniczka nowosolskiego magistratu Ewa Batko.

 

ZOBACZ: Ferrari zbuduje limitowany model kultowego Testa Rossa… dla dzieci

 

Dodała, że jest on realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, a celem jest kształtowanie i rozwijanie u dzieci kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych dzięki dodatkowym zajęciom edukacyjnym.

 

Ma on również na celu podnoszenie kwalifikacji nauczycieli.

Dziewięć placówek

Projekt jest skierowany do wszystkich dziewięciu publicznych placówek w Nowej Soli, w tym dwóch z oddziałami integracyjnymi. Będzie realizowany od września br. do lipca 2022 r.

 

ZOBACZ: "Verano dla dzieci" - pomoc dla najmłodszych z chorobami dróg oddechowych. Jak się zapisać?

 

W tym czasie w przedszkolach będą prowadzone dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, ekonomii oraz matematyczno-przyrodnicze, a nauczyciele podniosą swoje kwalifikacje dzięki kursom i szkoleniom. Zostaną również zakupione pomoce dydaktyczne dla przedszkoli.

 

Wartość przedsięwzięcia to prawie 200 tys. zł, w tym ponad 168 tys. zł stanowi dofinansowanie z RPO. Projekt obejmie 495 dzieci i 52 nauczycieli wychowania przedszkolnego.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie