Rodzice kupowali lajki w przedszkolnym konkursie. Nagroda była warta… 20 zł

Polska
Rodzice kupowali lajki w przedszkolnym konkursie. Nagroda była warta… 20 zł
Facebook/ Przedszkole w Górznie
Przedszkole w Górznie zorganizowało konkurs na najlepszy ekologiczny strój. Niektórzy rodzice... kupowali lajki, by wygrać

Przedszkole w Górznie (woj. mazowieckie) przerwało internetowy konkurs polegający na zebraniu największej liczby polubień pod zdjęciem ekologicznych stylizacji najmłodszych. Niektórzy rodzice zdecydowali się bowiem na… kupowanie lajków. "Aby uchronić dzieci przed skutkami nieodpowiedzialnej postawy dorosłych, zdecydowaliśmy o zakończeniu konkursu i nagrodzeniu wszystkich" - podała placówka.

Kartony, worki, plastikowe nakrętki, gazety i inne śmieci stały się bazą do stworzenia ekologicznych strojów dla dzieci z Publicznego Przedszkola w Górznie. Kilkulatki wraz z rodzicami wykonały kreacje, które zaprezentowano na "wybiegu" 22 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi.

 

Zabawa ta miała zaznajomić podopiecznych z ekologią i pokazać, że niektóre materiały uznawane za odpady mogą zyskać drugie życie. Stworzone stylizacje wzięły udział w konkursie "Ekologiczny strój". By wygrać, należało do piątku 30 kwietnia zebrać najwięcej polubień pod zdjęciem w recyklingowym "ubraniu" zamieszczonym na fanpage'u przedszkola.

Rodzice kupowali lajki?

Niektórzy rodzice promowali dzieci na profilach swoich i najbliższych, jednak inni - jak pisze placówka - posunęli się do konkursowej walki "nie fair".

 

Pod niektórymi fotografiami pojawiło się wiele lajków z zagranicznych kont. Oskarżani o kupowanie polubień dorośli odpierali zarzuty, nie przyznając się do winy i wskazując na możliwość zdyskredytowania przez konkurencję.

 

ZOBACZ: Błąd nauczycieli. Uczniowie poza prestiżowym konkursem

 

Dyrektor placówki Monika Błażejczyk zdecydowała się zakończyć konkurs i nagrodzić wszystkie przedszkolaki. W rozmowie z portalem egarwolin.pl przyznała, że nie może zrozumieć, co się stało. Przewidziany dla zwycięzcy prezent miał mieć wartość… 20-30 złotych.

Konkurs zakończony

W piątek wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody zakupione przez przedszkole z własnych środków.

 

Informujemy, że konkurs Ekologiczny strój zorganizowany przez nasze przedszkole zostaje dziś przerwany. Ogłaszamy, że...

Opublikowany przez Przedszkole w Górznie Poniedziałek, 26 kwietnia 2021

 

"Celem konkursu było propagowanie ekologicznych treści, możliwości wykorzystania surowców wtórnych, a przede wszystkim dobra zabawa dzieci i rodziców, ich wspólne działanie oraz radość, która z tego płynęła. Pomysł spotkał się z ogromnym pozytywnym oddźwiękiem ze strony rodziców, a zaangażowanie i kreatywność naprawdę zachwycały. Niestety, wśród uczestników konkursu znaleźli się także tacy, którzy ponad dobrą zabawę i edukacyjny wymiar, posunęli się do konkursowej walki »nie fair«. W związku z tym, aby uchronić dzieci przed skutkami nieodpowiedzialnej postawy dorosłych, zdecydowaliśmy o zakończeniu konkursu i nagrodzeniu wszystkich przedszkolaków biorących w nim udział" - czytamy na facebookowym profilu przedszkola w Górznie.

ac/grz/msl / egarwolin.pl / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie