Ostrów Wlkp. Pracownica księgowości przywłaszczyła 8,8 mln zł. Robiła przelewy na swoje konto

Polska
Ostrów Wlkp. Pracownica księgowości przywłaszczyła 8,8 mln zł. Robiła przelewy na swoje konto
Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay/Firmbee
Kobieta przyznała się częściowo do stawianych jej zarzutów

Pracownica księgowości w jednej z największych firm meblarskich w Polsce usłyszała zarzut przywłaszczenia 8,8 mln zł. 30-latka trafiła do aresztu - poinformował w czwartek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler.

Mieszkanka powiatu ostrowskiego odpowiadała w zlokalizowanej pod Kaliszem firmie za realizowanie przelewów. Okazało się, że do listy kontrahentów dopisała swoje konto, na które także zlecała płatności.

Przywłaszczyła 8,8 mln zł

Ten proceder, jak powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler, trwał od lipca 2020 do maja 2021 roku. Tym sposobem kobieta przywłaszczyła 8,8 mln zł.

 

- Zarzucono jej przywłaszczenie środków finansowych, pranie brudnych pieniędzy i podejmowanie działań zmierzających do ewentualnego utrudnienia bądź uniemożliwienia prowadzenia egzekucji - powiedział prokurator.

 

ZOBACZ: Włochy. Policjanci przebrali się za księży. Złapali oszustów udających kardynałów

 

W trakcie śledztwa prokurator stwierdził, że dla dobra postępowania 30-latka powinna trafić do aresztu. Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim przychylił się do tego wniosku.

 

- Przesłuchana w toku postępowania kobieta przyznała się częściowo do stawianych jej zarzutów - dodał Meler. Grozi jej do 10 lat więzienia.

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie