Księgowa okradała szkołę, w której pracowała. Prawda wyszła na jaw po czterech latach

Polska
Księgowa okradała szkołę, w której pracowała. Prawda wyszła na jaw po czterech latach
Policja.pl
Kobieta usłyszała zarzut

Policjanci zatrzymali 64-letnią mieszkankę Gdyni, która w ciągu 4 lat pracy w jednej z gdańskich szkół ukradła prawie 240 tys. zł. Kobieta usłyszała zarzut. Grozi jej 10 lat więzienia.

Policjanci z gdańskiej komendy miejskiej od kilkunastu miesięcy pod nadzorem prokuratora pracowali nad sprawą kradzieży pieniędzy z konta pracowniczego funduszu socjalnego w jednej z gdańskich szkół.

 

Sprawa wyszła na jaw, gdy stanowisko księgowego w szkole objął nowy księgowy.

 

Wypłacała pieniądze z zakładowego funduszu socjalnego

 

Służby nawiązały współpracę z bankiem, w którym założone było konto domniemanego sprawcy. Śledczy zabezpieczyli i przeanalizowali wiele dokumentów dotyczących finansów szkoły, w tym wyniki przeprowadzonej kontroli.

 

ZOBACZ: Księgowa oskarżona o podpalenie ośrodka dla niepełnosprawnych dzieci. Chciała ukryć kradzież

 

Podczas swojej pracy zgromadzili wiele dowodów i ustalili, że 64-letnia była księgowa podejrzewana jest o kradzież blisko 240 tys. zł, które w okresie 4 lat pracy wypłaciła z zakładowego funduszu socjalnego, wykazując przy tym, że pieniądze trafiły do pracowników szkoły.

 

We wtorek tuż po godz. 6:00, na polecenie prokuratora policjanci zatrzymali emerytowaną już księgową i doprowadzili do prokuratury.

 

Kobieta usłyszała zarzut kradzieży mienia znacznej wartości. Prokurator zastosował wobec gdynianki policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi 10 lat więzienia.

 

emi/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie