Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 24 sierpnia

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 24 sierpnia
PAP/EPA/DANIEL POCKETT

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował na antenie Polsat News, że we wtorek odnotowano 233 nowe przypadki koronawirusa. Zmarło osiem osób. Tydzień temu odnotowano 221 zakażeń i siedem zgonów.

Nowe zakażenia dotyczą województw: mazowieckiego (45), śląskiego (28), małopolskiego (24), pomorskiego (24), dolnośląskiego (17), podkarpackiego (15), łódzkiego (13), zachodniopomorskiego (11), lubelskiego (9), kujawsko-pomorskiego (8), podlaskiego (8), warmińsko-mazurskiego (6), wielkopolskiego (6), lubuskiego (4), opolskiego (3), świętokrzyskiego (3).

 

9 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

 

 

Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 4 osoby.

 

 

W ciągu doby wykonano ponad 45,4 tys. testów.

 

Przed nami IV fala

- Przed nami niestety jest IV fala. Wszyscy to obserwujemy w codziennych wzrostach nowych zakażeń. Dzisiaj to 233 nowe przypadki, czyli wzrost w porównaniu do poprzedniego tygodnia o 6 proc. Codziennie widzimy powolny, ale jednak utrwalony trend wzrostowy - powiedział. 

 

Jak dodał, nie tylko to jest niepokojące. - Codziennie zaczyna wzrastać liczba osób, które trafiają do polskich szpitali. Wczoraj to było 385, czyli o 29 osób więcej niż dobę wcześniej. Także więcej osób musi korzystać z respiratorów - mówił. Podkreślił, że kolejna fala powoli dociera do Polski

 

- Myślę, że mamy jeszcze kilka tygodni czasu, który możemy poświęcić na zaszczepienie się, aby tę liczbę nowych przypadków ograniczyć - stwierdził Kraska.

 

Ile osób w szpitalach?

W szpitalach jest 385 chorych z COVID-19, w tym 44 pacjentów podłączonych do respiratorów – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

Resort poinformował, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowane jest 5997 łóżek i 578 respiratorów.

 

Tydzień temu, 17 sierpnia, hospitalizowanych było 335 chorych z COVID-19, a dwa tygodnie temu, 10 sierpnia - 307.

 

Ministerstwo przekazało ponadto we wtorek, że na kwarantannie przebywa 59 147 osób. Resort podał też, że wyzdrowiało dotąd 2 656 355 zakażonych.

 

 

pgo/PAP/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie