Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 23 sierpnia

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 23 sierpnia
PAP/EPA/JOEL CARRETT
Nowe przypadki koronawirusa

Mamy 107 przypadków nowych zakażeń - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Nie zmarła żadna osoba. Wczoraj odnotowano 185 nowych przypadków. Tydzień temu resort informował o 128 zakażeniach.

Nowe zakażenia dotyczą województw: śląskiego (16), pomorskiego (14), podkarpackiego (13), mazowieckiego (11), małopolskiego (10), zachodniopomorskiego (7), łódzkiego (5), świętokrzyskiego (5), opolskiego (4), podlaskiego (4), wielkopolskiego (4), dolnośląskiego (3), lubelskiego (3), kujawsko-pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1), lubuskiego (0).

 

5 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

 

Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba oraz żadna osoba nie zmarła z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

 

Od początku pandemii w Polsce koronawirusem zakaziło się 2 886 805 osób. 75 316 z nich zmarło.

Ile osób w szpitalach?

W szpitalach jest 356 chorych z COVID-19, w tym 38 pacjentów podłączonych do respiratorów. Dla pacjentów z COVID-19 przygotowane jest 5995 łóżek i 578 respiratorów.

 

Tydzień temu, 16 sierpnia hospitalizowanych było 317 chorych z COVID-19, zaś dwa tygodnie temu, 9 sierpnia - 313. Na kwarantannie przebywają 57 384 osoby. Resort podał też, że wyzdrowiało dotąd 2 656 317 zakażonych.

 

Chiny bez nowych zakażeń od miesiąca

Po raz pierwszy od lipca władze Chin kontynentalnych nie zgłosiły w poniedziałek ani jednego nowego lokalnego przypadku zakażenia koronawirusem, co sugeruje, że ognisko infekcji groźnym wariantem Delta może już być wygaszone.

 

Najnowsza fala zakażeń wiązana była głównie z ogniskiem Delty wykrytym 20 lipca na lotnisku w Nankinie. Od tamtej pory potwierdzono ponad 1,2 tys. nowych infekcji w kilkunastu różnych regionach, w tym w Pekinie i Wuhanie. W najnowszej fali nie zgłoszono natomiast przypadków śmiertelnych.

 

ZOBACZ: Chiny. Nowe przypadki koronawirusa w Wuhan. Władze testują miliony mieszkańców

 

Zgodnie z przyjętą przez rząd ChRL zasadą "zero tolerancji" dla koronawirusa władze poszczególnych miast i regionów zaostrzyły kontrole podróżnych i procedury kwarantanny. W niektórych częściach kraju przeprowadzono masowe testy przesiewowe.

 

W Szanghaju setki osób skierowano w weekend na kwarantannę po wykryciu infekcji wśród pracowników zajmujących się towarem na lotnisku międzynarodowym Pudong. Od piątku zgłoszono tam pięć lokalnych infekcji, a część chińskich miast wprowadziło obowiązek kwarantanny dla przybywających z Szanghaju.

ac/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie