Waldemar Kraska: rekomendacja ws. trzeciej dawki wkrótce się pojawi

Polska
Waldemar Kraska: rekomendacja ws. trzeciej dawki wkrótce się pojawi
Polsat News
- Oficjalna informacja albo dzisiaj albo jutro zostanie państwu przedstawiona - poinformował Kraska.

Oficjalna rekomendacja w sprawie podawania trzeciej dawki szczepionki pojawi się dzisiaj lub jutro - powiedział we wtorek w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Kraska przypomniał, że w poniedziałek obradowała Rada Medyczna z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

 

ZOBACZ: USA. Trzecia dawka szczepionki dla wszystkich. Szczepienia przypominające od września

 

Przyznał, że w rozmowach pojawił się temat obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 dla poszczególnych grup zawodowych. - O tym wczoraj była dość żywa dyskusja na Radzie Medycznej, o szczepieniach pewnych grup, szczególnie grup narażonych na zakażenie i ewentualną hospitalizację i śmierć - sprecyzował.

 

WIDEO: "W rozmowach pojawił się temat obowiązku szczepień"

 

Dodał, że dyskutowano także na temat podawania trzeciej dawki szczepionki. - Wielu profesorów się na ten temat wypowiadało. Wielu profesorów także jest zgodnych, więc myślę, że ta oficjalna informacja albo dzisiaj albo jutro zostanie państwu przedstawiona - poinformował Kraska.

Regionalizacja obostrzeń

Zaznaczył, że rząd rozważa także wprowadzenie obostrzeń w regionach, gdzie najmniej osób zaszczepiło się przeciwko COVID-19. - Prawdopodobnie taka regionalizacja będzie musiała nastąpić, jeżeli ta czwarta fala nadejdzie - mówił.

 

ZOBACZ: Izrael. Trzecia dawka znacznie zwiększa odporność. "Czterokrotnie lepsza ochrona"

 

Zastrzegł, że wprowadzając obostrzenia rząd nie będzie opierał się tylko na liczbie nowych przypadków zakażenia koronawirusem w danym regionie, ale też na poziomie wyszczepienia jego mieszkańców.

 

Wiceminister zdrowia poinformował też, że na razie nie ma decyzji o wprowadzaniu obostrzeń dla wszystkich osób niezaszczepionych.

rsr/Polsat News/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie